Gå til hovedindhold

ASUS TUF GAMING Z890-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASUSBundkortEAN: 4711387763926
Pris fra 1.734 krtil 2.974 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.240 kr (42% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING Z890-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1734 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF GAMING Z890-Plus WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
1.734 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING Z890-Plus WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING Z890-Plus WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - Thunderbolt 4, USB 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 2.0 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1IQ0-M0EAY0
EAN: 4711387763926
Varenr.: 1002546098
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING Z890-Plus WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk
-28%1.799 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS TUF GAMING Z890-Plus WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at bygge den ultimative gaming-maskine med Intels nyeste tech? 🚀 ASUS TUF GAMING Z890-Plus WIFI er fundamentet til din næste high-end gaming-rig med Intel Core Ultra Series 2 processorer og den nye LGA 1851 sokkel. Dette bundkort er designet t...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387763926
Varenr.: 49477859475792
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING Z890-PLUS WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
1.847 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING Z890-PLUS WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1 / 1 x ThunderBolt 4, Intel I225-V 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220P HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1IQ0-M0EAY0
EAN: 4711387763926
Varenr.: 3301906
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING Z890-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.886 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS TUF Gaming Z890-Plus WiFi ATX LGA1851
-23%1.999 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS TUF Gaming Z890-Plus WiFi ATX LGA1851
-23%2.019 kr
Før 2.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Asus TUF Gaming Z890-PLUS WIFI Bundkort
2.088 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF GAMING Z890-Plus WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
2.329 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Tuf Gaming Z890-plus Wifi Lga 1851 Atx Bundkort
2.974 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING Z890-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING Z890-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.734 kr1.734 krKøb
2Geekd1.799 kr1.799 krKøb
3Proshop DK1.847 kr1.847 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.886 kr1.886 krKøb
5Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
6Vivas DK2.019 kr2.088 krKøb
7Komplett DK2.088 kr2.088 krKøb
8Ultrashop2.329 kr2.329 krKøb
9Dustin DK2.974 kr3.060,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING Z890-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING Z890-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 167 dage. Laveste pris i perioden er 1.524 kr (registreret d. 19. december 2025), højeste er 2.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.960 kr.

Den nuværende pris på 1.734 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 59 prisændringer for ASUS TUF GAMING Z890-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 59 prisændringer for ASUS TUF GAMING Z890-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.734 kr65 kr (4%)
28. maj 20261.799 kr49 kr (3%)
27. maj 20261.848 kr49 kr (3%)
23. maj 20261.799 kr49 kr (3%)
22. maj 20261.848 kr49 kr (3%)
2. maj 20261.799 kr49 kr (3%)
1. maj 20261.848 kr49 kr (3%)
18. apr. 20261.799 kr176 kr (9%)
10. apr. 20261.975 kr13 kr (1%)
9. apr. 20261.988 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret