Gå til hovedindhold

MSI Z890 GAMING PLUS WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk

MSIBundkortEAN: 4711377257718
Pris fra 2.023 krtil 2.319 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 296 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.973 kr 19. mar.

Sammenlign priser på MSI Z890 GAMING PLUS WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2023 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI Z890 GAMING PLUS WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
2.023 kr
Til butik
MSI Z890 GAMING PLUS WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

MSI Z890 GAMING PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 7E34-002R
EAN: 4711377257718
Varenr.: 1002553097
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
MSI Z890 GAMING PLUS WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk
2.095 kr
Til butik
MSI Z890 GAMING PLUS WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Gør dig klar til at indtage spilverdenen med MSI Z890 GAMING PLUS WIFI! Dette bundkort er din perfekte billet til at udnytte den fulde kraft i Intels nyeste Intel Core Ultra (Series 2) processorer med LGA 1851 (Socket V1). Uanset om du bygger dit første g...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
EAN: 4711377257718
Varenr.: 49477859410256
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI Z890 Gaming Plus WiFi bundkort - Intel Z890, LGA 1851, ATX
2.199 kr
Til butik
MSI Z890 Gaming Plus WiFi bundkort - Intel Z890, LGA 1851, ATX billede

Produktinformation

Fordele ved ATX bundkort til gamingByg en stærk og fremtidssikret pc med MSI Z890 Gaming Plus WiFi. Bundkortet er baseret på Intel Z890-chipsettet og LGA 1851 (Socket V1), klar til Intel Core Ultra (Series 2) processorer. Med Wi‑Fi 7 og 5 Gigabit Ethernet får du moderne netværk til både e‑sport, streaming og hurtige downloads. Realtek ALC897 leverer 7.1-lyd, så spil og medier får mere dybde.Hurtig hukommelse og udvidelserZ890 Gaming Plus WiFi understøtter DDR5-SDRAM i dual‑channel med hastigheder op til 9.200 MHz og op til 256 GB via 4 DIMM-slots. Der er 4 M.2-pladser og SATA III til både SSD og HDD med RAID 0/1/5/10. Udvidelsesmulighederne tæller bl.a. en PCIe x16 (Gen 5) til grafikkort samt ekstra Gen 4-slots. Bagpanelet byder på HDMI 2.1 og DisplayPort 1.4 samt USB‑C og flere USB‑A-porte.Formfaktor: ATXChipset: Intel Z890CPU-sokkel: LGA 1851 (Socket V1)Understøttede CPU-serier: Intel Core Ultra (Series 2)Maks. RAM: 256 GB DDR5, dual‑channel, op til 9.200 MHz, 4 × DIMMGrafikudgange: 1 × HDMI 2.1, 1 × DisplayPort 1.4Lyd: Realtek ALC897, 7.1 kanalerLagring: 4 × M.2, 4 × SATA III, RAID 0/1/5/10Udvidelse: 1 × PCIe x16 (Gen 5), 2 × PCIe x4 (Gen 4), 1 × PCIe x1 (Gen 4)Netværk: Wi‑Fi 7 (Killer Wi‑Fi 7 BE1750), Bluetooth 5.4, 5 Gigabit EthernetBagpanel: 1 × USB‑C (USB 3.2 Gen 2), 1 × USB‑A (Gen 2), 2 × USB‑A (Gen 1), 4 × USB 2.0, 1 × RJ‑45, ThunderboltInterne tilslutninger: 4 × USB 3.2 Gen 1, 1 × USB 3.2 Gen 2, 4 × USB 2.0Strøm: 24‑pin ATX, 1 × 8‑pin EPSMål: Bredde 24,38 cm × Dybde 30,48 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.95g
EAN: 4711377257718
Varenr.: 2175060
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI Z890 GAMING PLUS WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
2.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI Z890 GAMING PLUS WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI Z890 GAMING PLUS WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.023 kr2.023 krKøb
2Geekd2.095 kr2.095 krKøb
3Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
4Ultrashop2.319 kr2.319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI Z890 GAMING PLUS WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på MSI Z890 GAMING PLUS WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.885 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 2.276 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.063 kr.

Den nuværende pris på 2.023 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 86 prisændringer for MSI Z890 GAMING PLUS WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 86 prisændringer for MSI Z890 GAMING PLUS WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.023 kr144 kr (7%)
2. jun. 20262.167 kr72 kr (3%)
30. maj 20262.095 kr104 kr (5%)
26. maj 20262.199 kr77 kr (3%)
24. maj 20262.276 kr268 kr (13%)
23. maj 20262.008 kr7 kr (0%)
22. maj 20262.015 kr2 kr (0%)
20. maj 20262.013 kr5 kr (0%)
17. maj 20262.008 kr4 kr (0%)
16. maj 20262.012 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret