Gå til hovedindhold

MSI MPG Z890I EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX

MSIBundkortEAN: 4711377274494
Pris fra 3.084 krtil 3.529 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 445 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.532 kr 21. mar.

Sammenlign priser på MSI MPG Z890I EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3084 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MPG Z890I EDGE TI WIFI Mini ITX LGA1851 sokkel Intel Z890
3.084 kr
Til butik
MSI MPG Z890I EDGE TI WIFI Mini ITX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

MSI MPG Z890I EDGE TI WIFI - Bundkort - mini ITX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 7E33-001R
EAN: 4711377274494
Varenr.: 1002576692
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MPG Z890I EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX
3.187 kr
Til butik
MSI MPG Z890I EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX billede

Produktinformation

Bundkort, mini ITX, LGA1851 sokkel, Z890 Chipset, USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth, onboard grafik (CPU påkrævet), HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: MPG Z890I EDGE TI WIFI
EAN: 4711377274494
Varenr.: 3349200
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort MSI MPG Z890I Edge Ti WiFi - Mini?ITX, LGA1851, Intel Z890
-3%3.499 kr
Før 3.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort MSI MPG Z890I Edge Ti WiFi - Mini?ITX, LGA1851, Intel Z890 billede

Produktinformation

MSI MPG Z890I EDGE TI WIFI - Bundkort - mini ITX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)GenereltChipsættype: Intel Z890Kompatible processorer: (understøtter Intel Core Ultra-processorer (Serie 2))Max antal processorer: 1Processor-socket: LGA1851 sokkelProdukttype: Bundkort - mini ITXUnderstøttet RAMBus Clock: 2400 MHz3200 MHz (O.C.)3600 MHz (O.C.)4300 MHz (O.C.)3200 MHzEgenskaber: Dobbelt kanal hukommelses arkitektur, Intel Extreme Memory Profiles (XMP) 3.0Maks. størrelse: 128 GBRegistreret eller buffer: Ikke bufferetTeknologi: DDR5Understøttet RAM-integritetskon: Ikke-ECCAudioAudio codec: Realtek ALC4080Overensstemmelsesstandarder: High Definition AudioType: HD Audio (8-kanaler)LANNetværk controller: Intel Killer BE1750x / Intel Killer E5000BNetværks interfaces: 5 Gigabit Ethernet802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)Bluetooth 5.4Ekspansion / KonnektivitetEkspansionsåbninger: 1 x CPU | 2 x DIMM 288-pins | 1 x PCIe 5.0 x16 | 4 x M.2 socket (2280 M.2 Key M-åbning) | 1 x M.2 socket (Key E)Grænseflade (lagring):

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.33g
EAN: 4711377274494
Varenr.: 1808195
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort MSI MPG Z890I Edge Ti WiFi - Mini?ITX, LGA1851, Intel Z890
-3%3.519 kr
Før 3.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI MPG Z890I EDGE TI WIFI Mini ITX LGA1851 sokkel Intel Z890
3.529 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG Z890I EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG Z890I EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.084 kr3.084 krKøb
2Proshop DK3.187 kr3.187 krKøb
3Boligcenter DK3.499 kr3.499 krKøb
4Vivas DK3.519 kr3.588 krKøb
5Ultrashop3.529 kr3.529 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MPG Z890I EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX

PriceData har fulgt prisen på MSI MPG Z890I EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX i 184 dage. Laveste pris i perioden er 2.532 kr (registreret d. 21. marts 2026), højeste er 3.254 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.114 kr.

Den nuværende pris på 3.084 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 19 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for MSI MPG Z890I EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for MSI MPG Z890I EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. apr. 20263.084 kr1 kr (0%)
11. apr. 20263.083 kr1 kr (0%)
10. apr. 20263.084 kr32 kr (1%)
8. apr. 20263.116 kr370 kr (13%)
4. apr. 20262.746 kr25 kr (1%)
3. apr. 20262.721 kr49 kr (2%)
2. apr. 20262.672 kr74 kr (3%)
1. apr. 20262.746 kr214 kr (8%)
21. mar. 20262.532 kr578 kr (19%)
19. mar. 20263.110 kr10 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret