Gå til hovedindhold

MSI MPG Z890 EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

MSIBundkortEAN: 4711377260800
Pris fra 3.215 krtil 3.719 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 504 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.159 kr 19. apr.

Sammenlign priser på MSI MPG Z890 EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3215 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MPG Z890 EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
3.215 kr
Til butik
MSI MPG Z890 EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 4 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1 / 2 x ThunderBolt 4, Intel Killer E5000B 5 Gigabit netværk (LAN), Intel Killer BE1750x WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), (8-kanaler)MSI Mystic Light software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: MPG Z890 EDGE TI WIFI
EAN: 4711377260800
Varenr.: 3303423
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MPG Z890 EDGE TI WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
3.253 kr
Til butik
MSI MPG Z890 EDGE TI WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

MSI MPG Z890 EDGE TI WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 7E19-001R
EAN: 4711377260800
Varenr.: 1002556346
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort MSI MPG Z890 EDGE Ti WiFi - Intel LGA 1851 ATX
-8%3.699 kr
Før 3.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort MSI MPG Z890 EDGE Ti WiFi - Intel LGA 1851 ATX billede

Produktinformation

Gaming-bundkort med Wi‑Fi 7 og høj ydelseMSI MPG Z890 EDGE Ti WiFi er til dig, der bygger en stærk gaming- eller entusiast‑PC med den nyeste Intel-platform. Bundkortet i ATX-format kombinerer et elegant hvidt design med Intel Z890‑chipset, hurtig DDR5-hukommelse op til 256 GB og trådløst netværk i topklasse med Wi‑Fi 7. Perfekt til rene builds med høj hastighed, mange lagermuligheder og moderne tilslutninger.Fordele ved MSI MPG Z890 EDGE Ti WiFiPlatformen er klar til Intel Core Ultra (Series 2) på LGA 1851 (Socket V1) og giver dig fleksibilitet med fem M.2‑pladser og RAID-understøttelse til både HDD og SSD. På bagpanelet får du bl.a. HDMI 2.1, to Thunderbolt‑porte, USB‑C og 5 Gigabit Ethernet, så du kan tilslutte skærme, eksterne drev og netværk uden flaskehalse. Realtek ALC1220P leverer klar 7.1‑kanals lyd til spil og underholdning.Byg hurtigt, pænt og fremtidssikretFire DIMM-slots understøtter DDR5 op til 9.200 MHz (OC) i dual‑channel, og der er plads til udvidelser med to PCIe x16 og en PCIe x1. De indbyggede headers til USB 3.2 Gen 2/Gen 1 og USB 2.0 gør det nemt at få front‑panelporte i kabinettet. Med den lyse, stilrene finish passer kortet flot i hvide eller lyse builds.Socket: Intel LGA 1851 (Socket V1)Chipset: Intel Z890Formfaktor: ATX (24,38 × 30,48 cm)Understøttede CPU-serier: Intel Core Ultra (Series 2)Hukommelse: DDR5, 4× DIMM, dual‑channel, op til 256 GB, op til 9.200 MHzNetværk: Wi‑Fi 7 (802.11be) Killer BE1750, Bluetooth 5,4, 5 Gigabit EthernetLyd: Realtek ALC1220P, 7.1‑kanalerLager: 5× M.2, 4× SATA III; RAID 0/5/10Udvidelse: 2× PCIe x16, 1× PCIe x1Bagrundpanel: 2× Thunderbolt, 1× HDMI 2.1, 1× USB‑C Gen 2, 1× USB‑C Gen 1, 4× USB‑A Gen 1, 1× USB 2.0, 1× RJ‑45Interne forbindelser: 1× USB 3.2 Gen 2 header, 2× USB 3.2 Gen 1 headers, 4× USB 2.0 headers, CPU‑blæs...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Vægt: 2.34g
EAN: 4711377260800
Varenr.: 1994627
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort MSI MPG Z890 EDGE Ti WiFi - Intel LGA 1851 ATX
-7%3.719 kr
Før 4.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG Z890 EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG Z890 EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK3.215 kr3.215 krKøb
2CompuMail DK3.253 kr3.253 krKøb
3Boligcenter DK3.699 kr3.699 krKøb
4Vivas DK3.719 kr3.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MPG Z890 EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på MSI MPG Z890 EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.788 kr (registreret d. 1. februar 2026), højeste er 3.265 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.185 kr.

Den nuværende pris på 3.215 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 50 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 85 prisændringer for MSI MPG Z890 EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 85 prisændringer for MSI MPG Z890 EDGE TI WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20263.215 kr25 kr (1%)
29. maj 20263.190 kr25 kr (1%)
20. maj 20263.215 kr5 kr (0%)
19. maj 20263.210 kr9 kr (0%)
14. maj 20263.201 kr1 kr (0%)
13. maj 20263.200 kr35 kr (1%)
9. maj 20263.165 kr3 kr (0%)
8. maj 20263.168 kr19 kr (1%)
7. maj 20263.187 kr12 kr (0%)
6. maj 20263.175 kr34 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret