Gå til hovedindhold

MSI MPG Z890 CARBON WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

MSIBundkortEAN: 4711377260794
Pris fra 3.969 krtil 4.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 450 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.955 kr 3. maj

Sammenlign priser på MSI MPG Z890 CARBON WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3969 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MPG Z890 CARBON WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
3.969 kr
Til butik
MSI MPG Z890 CARBON WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 4 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1 / 2 x ThunderBolt 4, Intel Killer E5000B 5 Gigabit / Intel I226-V 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel Killer BE1750x WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), (8-kanaler)MSI Mystic Light software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: MPG Z890 CARBON WIFI
EAN: 4711377260794
Varenr.: 3303422
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MPG Z890 Carbon WiFi ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
4.039 kr
Til butik
MSI MPG Z890 Carbon WiFi ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

MSI MPG Z890 Carbon WiFi - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 7E17-001R
EAN: 4711377260794
Varenr.: 1002553093
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI MPG Z890 Carbon WiFi - ATX bundkort til Intel LGA 1851
-2%4.399 kr
Før 4.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI MPG Z890 Carbon WiFi - ATX bundkort til Intel LGA 1851 billede

Produktinformation

Ydelsesstærkt ATX bundkort til gaming og kreative pc’erMSI MPG Z890 Carbon WiFi er et kraftfuldt ATX bundkort til den nyeste Intel LGA 1851 platform. Med Intel Z890-chipset, support til DDR5-hukommelse op til 9.200 MHz og avanceret netværk er det et sikkert valg til dig, der vil bygge en hurtig gaming-pc eller workstation. Designet er mørkt og stilrent med RGB-detaljer, som matcher moderne setups.Forbindelser og funktioner til fremtidssikrede buildsBundkortet leverer trådløst net med Wi‑Fi 7 (Killer Wi‑Fi BE1750x) og Bluetooth 5,4 samt to LAN-porte (2,5G og 5G) til stabil, kablet forbindelse. Du får fem M.2-slots til SSD’er, SATA III til lager og fleksibel RAID-understøttelse (0/1/5/10). Den bageste I/O er fuldt udstyret med mange USB 3.2 Gen 2 Type‑A, en hurtig USB‑C Gen 2x2, HDMI 2.1 og to Thunderbolt-porte - klar til skærme og hurtige eksterne enheder. Realtek ALC1220P giver fyldig 7.1-kanals lyd til spil og underholdning.Byg til Intel Core Ultra (Series 2)Socket LGA 1851 giver kompatibilitet med Intel Core Ultra (Series 2) processorer, og fire DIMM-slots understøtter op til 256 GB ikke‑bufferet DDR5 i dual‑channel. Formatet er ATX (24,38 × 30,48 cm), så det passer i de fleste mellem- og full‑tower kabinetter.Chipset: Intel Z890Processor-sokkel: LGA 1851 (Socket V1)Understøttet CPU-serie: Intel Core Ultra (Series 2)Formfaktor: ATX, 24,38 × 30,48 cmHukommelse: 4× DIMM DDR5, op til 256 GB, op til 9.200 MHz, dual‑channelNetværk: Wi‑Fi 7, Bluetooth 5,4, 2× RJ‑45 (2,5G og 5G)Lyd: Realtek ALC1220P, 7.1-kanalerLager: 5× M.2 (M), 4× SATA III; RAID 0/1/5/10Bagpanel: 10× USB 3.2 Gen 2 Type‑A, 1× USB‑C Gen 2, 1× USB‑C Gen 2x2 (front), HDMI 2.1, 2× Thunderbolt, 2× LANInterne headers: 4× USB 2.0, 4× USB 3.2 Gen 1 Type‑A, 1× USB‑C Gen 2x2, TPM, CPU‑blæser, frontpanel-lydUdvidelse: 3×...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Vægt: 2.43g
EAN: 4711377260794
Varenr.: 2047954
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MSI MPG Z890 Carbon WiFi - ATX bundkort til Intel LGA 1851
-2%4.419 kr
Før 4.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG Z890 CARBON WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG Z890 CARBON WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK3.969 kr3.969 krKøb
2CompuMail DK4.039 kr4.039 krKøb
3Boligcenter DK4.399 kr4.399 krKøb
4Vivas DK4.419 kr4.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MPG Z890 CARBON WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på MSI MPG Z890 CARBON WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.955 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 4.120 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.041 kr.

Den nuværende pris på 3.969 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 88 prisændringer for MSI MPG Z890 CARBON WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 88 prisændringer for MSI MPG Z890 CARBON WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20263.969 kr1 kr (0%)
25. maj 20263.968 kr1 kr (0%)
24. maj 20263.967 kr8 kr (0%)
23. maj 20263.959 kr10 kr (0%)
20. maj 20263.969 kr5 kr (0%)
17. maj 20263.964 kr3 kr (0%)
16. maj 20263.967 kr7 kr (0%)
15. maj 20263.960 kr5 kr (0%)
14. maj 20263.965 kr2 kr (0%)
12. maj 20263.967 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret