Gå til hovedindhold

MSI MPG B760I EDGE WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX

MSIBundkortEAN: 4711377069632
Pris fra 1.690 krtil 2.019 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 329 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.674 kr 13. maj

Sammenlign priser på MSI MPG B760I EDGE WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1690 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MPG B760I EDGE WIFI Mini ITX LGA1700 Intel B760
1.690 kr
Til butik
MSI MPG B760I EDGE WIFI Mini ITX LGA1700 Intel B760 billede

Produktinformation

MSI MPG B760I EDGE WIFI - Bundkort - mini ITX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: MPG B760I EDGE WIFI
EAN: 4711377069632
Varenr.: 1001088023
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
MSI MPG B760I EDGE WIFI Bundkort - GEEKD.dk
1.697 kr
Til butik
MSI MPG B760I EDGE WIFI Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Dit gaming-setup fylder for meget? MSI MPG B760I EDGE WIFI beviser, at du ikke behøver ofre performance for at spare plads. Dette Mini-ITX bundkort pakker high-end gaming ind i et kompakt format, så du kan dominere i dine favoritspil uden at overtage hele...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
EAN: 4711377069632
Varenr.: 46704547463504
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MPG B760I EDGE WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX
1.746 kr
Til butik
MSI MPG B760I EDGE WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Mini-ITX, Intel LGA1700 socket, Intel B760 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 2 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel WiFi 6E & Bluetooth 5.3, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, MSI Mystic Light software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: MPG B760I EDGE WIFI
EAN: 4711377069632
Varenr.: 3186067
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort MSI MPG B760I EDGE WIFI - Mini-ITX, LGA1700, DDR5, Wi‑Fi 6E
1.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort MSI MPG B760I EDGE WIFI - Mini-ITX, LGA1700, DDR5, Wi‑Fi 6E
2.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG B760I EDGE WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG B760I EDGE WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.690 kr1.690 krKøb
2Geekd1.697 kr1.697 krKøb
3Proshop DK1.746 kr1.746 krKøb
4Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
5Vivas DK2.019 kr2.098 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MPG B760I EDGE WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX

PriceData har fulgt prisen på MSI MPG B760I EDGE WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.639 kr (registreret d. 30. januar 2026), højeste er 1.902 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.732 kr.

Den nuværende pris på 1.690 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for MSI MPG B760I EDGE WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for MSI MPG B760I EDGE WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.690 kr2 kr (0%)
31. maj 20261.692 kr5 kr (0%)
30. maj 20261.697 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.698 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.699 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.697 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.699 kr6 kr (0%)
20. maj 20261.693 kr4 kr (0%)
17. maj 20261.697 kr14 kr (1%)
15. maj 20261.683 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret