Gå til hovedindhold

ASUS ROG STRIX Z890-F GAMING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSBundkortEAN: 4711387755921
Pris fra 2.289 krtil 4.999 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 2.710 kr (54% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG STRIX Z890-F GAMING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2289 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX Z890-F GAMING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
-18%2.289 kr
Før 2.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS ROG STRIX Z890-F GAMING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 4 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1 / 2 x ThunderBolt 4, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC4080 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1I40-M0EAY0
EAN: 4711387755921
Varenr.: 3301904
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Asus ROG Strix Z890-F Gaming WIFI Bundkort
2.391 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG STRIX Z890-F GAMING WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
2.524 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX Z890-F GAMING WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

ASUS ROG STRIX Z890-F GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: ROG STRIX Z890-F GAMING WIFI
EAN: 4711387755921
Varenr.: 1002576756
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG STRIX Z890-F GAMING WIFI (ATX, Z890, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
2.799 kr
Til butik
Gå til Shark Gaming DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX Z890-F GAMING WIFI Bundkort
3.599 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS ROG Strix Z890-F Gaming WiFi - Intel Z890, LGA 1851, ATX
-14%3.699 kr
Før 4.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS ROG Strix Z890-F Gaming WiFi - Intel Z890, LGA 1851, ATX
-14%3.719 kr
Før 4.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Rog Strix Z890-f Gaming Wifi Lga 1851 Atx Bundkort
4.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX Z890-F GAMING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX Z890-F GAMING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.289 kr2.289 krKøb
2Komplett DK2.391 kr2.391 krKøb
3CompuMail DK2.524 kr2.524 krKøb
4Geekd2.799 kr2.799 krKøb
5Shark Gaming DK3.599 kr3.599 krKøb
6Boligcenter DK3.699 kr3.699 krKøb
7Vivas DK3.719 kr3.798 krKøb
8Dustin DK4.999 kr5.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG STRIX Z890-F GAMING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG STRIX Z890-F GAMING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 153 dage. Laveste pris i perioden er 2.289 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 3.057 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.651 kr.

Den nuværende pris på 2.289 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for ASUS ROG STRIX Z890-F GAMING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for ASUS ROG STRIX Z890-F GAMING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20262.289 kr91 kr (4%)
7. maj 20262.380 kr11 kr (0%)
6. maj 20262.391 kr11 kr (0%)
5. maj 20262.380 kr11 kr (0%)
4. maj 20262.391 kr26 kr (1%)
18. apr. 20262.417 kr573 kr (19%)
17. apr. 20262.990 kr452 kr (18%)
16. apr. 20262.538 kr223 kr (8%)
14. apr. 20262.761 kr12 kr (0%)
10. apr. 20262.773 kr217 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret