Gå til hovedindhold

ASUS TUF GAMING Z890-PRO WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSBundkortEAN: 4711387762639
Pris fra 2.363 krtil 3.319 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 956 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.737 kr 13. maj

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING Z890-PRO WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2363 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF GAMING Z890-PRO WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
2.363 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING Z890-PRO WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING Z890-PRO WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB4 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1IR0-M0EAY0
EAN: 4711387762639
Varenr.: 1002546099
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING Z890-PRO WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
2.409 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING Z890-PRO WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1 / 1 x ThunderBolt 4, Intel I225-V 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220P HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1IR0-M0EAY0
EAN: 4711387762639
Varenr.: 3301907
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING Z890-PRO WIFI (ATX, Z890, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
2.597 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING Z890-PRO WIFI (ATX, Z890, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at opleve Intel Core Ultra på sit allerbedste? 🚀 Dette ASUS TUF GAMING Z890-PRO WIFI bundkort er din billet til fremtidens gaming - uanset om du jager den perfekte K/D-ratio i FPS-spil eller skal køre det nyeste AAA-spil i 4K. Med Wi-Fi 7, l...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387762639
Varenr.: 51247789965648
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF GAMING Z890-PRO WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
2.779 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Tuf Gaming Z890-pro Wifi Lga 1851 Atx Bundkort
-0%3.061 kr
Før 3.061,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS TUF Gaming Z890-PRO WIFI - Intel LGA 1851 ATX
-18%3.299 kr
Før 3.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS TUF Gaming Z890-PRO WIFI - Intel LGA 1851 ATX
-17%3.319 kr
Før 4.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING Z890-PRO WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING Z890-PRO WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.363 kr2.363 krKøb
2Proshop DK2.409 kr2.409 krKøb
3Geekd2.597 kr2.597 krKøb
4Ultrashop2.779 kr2.779 krKøb
5Dustin DK3.061 kr3.147,25 krKøb
6Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
7Vivas DK3.319 kr3.398 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING Z890-PRO WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING Z890-PRO WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.737 kr (registreret d. 13. maj 2026), højeste er 2.689 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.355 kr.

Den nuværende pris på 2.363 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 45 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 89 prisændringer for ASUS TUF GAMING Z890-PRO WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 89 prisændringer for ASUS TUF GAMING Z890-PRO WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.363 kr18 kr (1%)
22. maj 20262.345 kr182 kr (7%)
21. maj 20262.527 kr162 kr (6%)
20. maj 20262.689 kr3 kr (0%)
19. maj 20262.686 kr170 kr (7%)
16. maj 20262.516 kr37 kr (1%)
15. maj 20262.479 kr350 kr (16%)
14. maj 20262.129 kr392 kr (23%)
13. maj 20261.737 kr608 kr (26%)
9. maj 20262.345 kr8 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret