Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX

ASUSTeK COMPUTERBundkortEAN: 4711081338413
Pris fra 1.040 krtil 1.615 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 575 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 991 kr 9. maj

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1040 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II ATX AM4 AMD B550
1.040 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II ATX AM4 AMD B550 billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB19U0-M0EAY0
EAN: 4711081338413
Varenr.: 999803670
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX
1.048 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM4 socket, AMD B550 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR4-3200 4 x DIMM slots, lagrings tilslutninger: 6 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.2 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6 & Bluetooth 5.2, AMD Vega Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC887 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Crossfire understøtter, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB19U0-M0EAY0
EAN: 4711081338413
Varenr.: 3031846
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS TUF Gaming B550-PLUS WiFi II - AMD B550, AM4, ATX
-3%1.139 kr
Før 1.179 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort ASUS TUF Gaming B550-PLUS WiFi II - AMD B550, AM4, ATX billede

Produktinformation

Stærkt gaming-bundkort til AMD AM4ASUS TUF Gaming B550-PLUS WiFi II er et solidt ATX-bundkort til dig, der vil bygge en stabil gaming-pc med AMD Ryzen. Det kombinerer AMD B550-chipset med Wi‑Fi 6 og 2,5G Ethernet, så du får hurtig netværksforbindelse til både spil og streaming. Med support til op til 128 GB DDR4 i dual-channel og to M.2-pladser er der masser af plads til at udnytte moderne hardware.Designet til problemfri opsætning og udvidelseB550-PLUS WiFi II giver fleksibel tilslutning: HDMI og DisplayPort, mange USB-porte inkl. både Type‑A og Type‑C, samt header til Thunderbolt. Der er seks SATA III-porte til lager, PCIe x16-slots (Gen 4 og Gen 3) til grafikkort, og tre blæserstik til effektiv køling. Det indbyggede lydsystem leverer 7.1-kanalers lyd til spil og underholdning, og UEFI AMI BIOS gør opsætningen enkel.Socket: AM4 (AMD)Chipset: AMD B550Formfaktor: ATX (30,5 × 24,4 cm; Højde: 7,5 cm)Hukommelse: 4 × DIMM DDR4, dual-channel, op til 128 GBUnderstøttede RAM-hastigheder: 2.133–4.866+ MHzGrafikudgange: 1 × HDMI, 1 × DisplayPortUdvidelse: 1 × PCIe x16 Gen 4, 1 × PCIe x16 Gen 3, 3 × PCIe x1 Gen 3Lager: 2 × M.2, 6 × SATA III; RAID 0/1/10Netværk: 2,5G Ethernet, Wi‑Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5,2Bagpanel: 4 × USB 3.2 Gen 1 Type‑A, 1 × USB 3.2 Gen 2 Type‑A, 1 × USB 3.2 Gen 2 Type‑C, 2 × USB 2.0, RJ‑45, S/PDIF, line-in, mic, hovedtelefonInterne headers: 2 × USB 2.0, 1 × USB 3.2 Gen 1, TPM, RGB LED, 24‑pin ATX, 8‑pin EPS, CPU‑blæser, 3 × kabinetblæser, Thunderbolt-headerLyd: 7.1-kanalerUnderstøttede OS: Windows 10, Windows 11BIOS: UEFI AMIVægt: 0,945 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.6g
EAN: 4711081338413
Varenr.: 1914937
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS TUF Gaming B550-PLUS WiFi II - AMD B550, AM4, ATX
-3%1.159 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II AM4 ATX-bundkort
1.230 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II (ATX, B550, AM4) Bundkort - GEEKD.dk
1.243 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II ATX AM4 AMD B550
1.299 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Tuf Gaming B550-plus Wifi Ii Am4 Atx Bundkort
1.615 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.040 kr1.040 krKøb
2Proshop DK1.048 kr1.048 krKøb
3Boligcenter DK1.139 kr1.139 krKøb
4Vivas DK1.159 kr1.238 krKøb
5Teknikproffset DK1.230 kr1.289 krKøb
6Geekd1.243 kr1.243 krKøb
7Ultrashop1.299 kr1.299 krKøb
8Dustin DK1.615 kr1.701,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX i 182 dage. Laveste pris i perioden er 991 kr (registreret d. 13. marts 2026), højeste er 1.046 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.010 kr.

Den nuværende pris på 1.040 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.040 kr6 kr (1%)
29. maj 20261.046 kr16 kr (2%)
27. maj 20261.030 kr33 kr (3%)
21. maj 2026997 kr14 kr (1%)
20. maj 20261.011 kr24 kr (2%)
19. maj 20261.035 kr3 kr (0%)
18. maj 20261.032 kr8 kr (1%)
17. maj 20261.024 kr1 kr (0%)
16. maj 20261.023 kr9 kr (1%)
15. maj 20261.032 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret