Gå til hovedindhold

Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 8 kredse samt udlufter & aftap

DanfossEludstyrEAN: 5702425119408
Pris fra 2.441 krtil 3.271,25 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 830,25 kr (25% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 8 kredse samt udlufter & aftap og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2441 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 8 kredse samt udlufter & aftap
2.441 kr
Til butik
Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 8 kredse samt udlufter & aftap billede

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Gulvvarme
Farve: 1
Artikel nr.: 10232281
EAN: 5702425119408
Varenr.: 10179725
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 8 kredse
2.659 kr
Til butik
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 8 kredse billede

Produktinformation

Effektiv varmeregulering med fordelerrør til gulvvarme Dette fordelerrør til gulvvarme gør det nemt at styre varmen i hjemmet, så hvert rum kan få præcis den temperatur, du ønsker. Med otte kredse kan du regulere varmetilførslen separat til forskellige om...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varmesystemer
Farve: stainless steel
Størrelse: 1 inch
EAN: 5702425119408
Varenr.: 402037108
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss gulvvarmemanifold 8+8 SSM
2.698 kr
Til butik
Danfoss gulvvarmemanifold 8+8 SSM billede

Produktinformation

Danfoss SSM rustfri stål gulvvarmemanifold med udgange til 8 varmekredse. SSM gulvvarmemanifolde er udstyret med integreret udlufter og påfyldnings-/aftapningsfunktion på både fremløbs- og returløbsmanifold. Manifold SSM anvendes til varmeregulering i gulvvarmesystemer. Hver enkelt slange i gulvvarmesystemet er forbundet til manifolden, hvilket gør det muligt at regulere varmetilførslen til alle rum i bygningen uafhængigt af hinanden. Manifolden består af en fremløbsmanifold og en returmanifold. Fremløbsmanifolden giver mulighed for at lukke hvert kredsløb uafhængigt afhinanden. Manifolden er uden indbygget flowmeter. Returmanifolden er udstyret med Danfoss' forindstillingsventiler, hvilket sikrer optimal vandbalancei systemet. Manifoldventilerne kan styres elektronisk vha. termoaktuatorer. Manifolden findes i moduler fra 2-12 varmekredse. Derudover findes der samlestykker, der gør det muligt at kombinere manifoldene i serier - dog op til max 16 varmekredse. Kugleventiler tilbydes som en mulighed for afspærring mellem manifolden og resten af systemet.

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Gulvvarme
Artikel nr.: 088U0808
EAN: 5702425119408
Varenr.: 3353268
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 8 kredse
2.699 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Danfoss SSM manifoldsæt 1 8+8
3.018,75 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Danfoss SSM manifoldsæt 8+8 m/endestykke
3.064,13 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 8 kredse
3.099 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss SSM manifoldsæt 1 8+8
3.124 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ssm manifoldsæt 8+8 m/endestykke
3.271,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 8 kredse samt udlufter & aftap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 8 kredse samt udlufter & aftap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.441 kr2.441 krKøb
2LavprisVVS2.659 kr2.659 krKøb
3Proshop DK2.698 kr2.698 krKøb
4CompletVVS2.699 kr2.699 krKøb
5vvsfittings.dk3.018,75 kr3.018,75 krKøb
6EL-GROSSISTEN3.064,13 kr3.064,13 krKøb
7BilligVVS DK3.099 kr3.099 krKøb
8Elvvs.dk3.124 kr3.124 krKøb
9MaintainIt3.271,25 kr3.271,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 8 kredse samt udlufter & aftap

PriceData har fulgt prisen på Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 8 kredse samt udlufter & aftap i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.279 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 2.467 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.418 kr.

Den nuværende pris på 2.441 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 8 kredse samt udlufter & aftap. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 8 kredse samt udlufter & aftap de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.441 kr26 kr (1%)
12. jan. 20262.467 kr4 kr (0%)
7. jan. 20262.463 kr64 kr (3%)
5. jan. 20262.399 kr64 kr (3%)
4. jan. 20262.463 kr64 kr (3%)
25. dec. 20252.399 kr55 kr (2%)
24. dec. 20252.454 kr55 kr (2%)
6. dec. 20252.399 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret