Gå til hovedindhold

Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 5 kredse samt udlufter & aftap

DanfossEludstyrRustfrit stålGulvvarmesystemerEAN: 5702425119439

Danfoss SSM gulvvarmemanifold i rustfrit stål til 5 varmekredse. Med integreret udlufter og påfyldning/aftapning på fremløb og returløb. Læs mere

Pris fra 1.631 krtil 2.199 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 568 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 580 kr 17. maj

Sammenlign priser på Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 5 kredse samt udlufter & aftap og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1631 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 5 kredse samt udlufter & aftap
1.631 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 5 kredse
1.743 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss gulvvarmemanifold 5+5 SSM
1.782 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Gulvvarmemanifold SSM, 5 kredse, rustfri stl, 3/4" tilslutning - Danfoss
1.798 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Danfoss SSM manifoldsæt 5+5 m/endestykke
1.962,86 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Danfoss SSM manifoldsæt 1 5+5
1.993,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss SSM manifoldsæt 1 5+5
2.064 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ssm manifoldsæt 5+5 m/endestykke
2.096,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 5 kredse
2.199 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 5 kredse
2.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 5 kredse samt udlufter & aftap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 5 kredse samt udlufter & aftap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.631 kr1.631 krKøb
2LavprisVVS1.743 kr1.743 krKøb
3Proshop DK1.782 kr1.782 krKøb
4WATTOO.DK1.798 kr1.798 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.962,86 kr1.962,86 krKøb
6vvsfittings.dk1.993,75 kr1.993,75 krKøb
7Elvvs.dk2.064 kr2.064 krKøb
8MaintainIt2.096,25 kr2.096,25 krKøb
9BilligVVS DK2.199 kr2.199 krKøb
10CompletVVS2.199 kr2.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Danfoss SSM Gulvvarmemanifold 5+5

Danfoss

Danfoss SSM gulvvarmemanifold i rustfrit stål til 5 varmekredse. Med integreret udlufter og påfyldning/aftapning på fremløb og returløb.

• manifold
• gulvvarmefordeler
• varmesystem
• danfoss manifold
• rustfrit stål manifold
• 5-kreds manifold
• Gulvvarmesystemer
• Rustfrit stål

Beskrivelse

Danfoss SSM gulvvarmemanifold er en professionel løsning til regulering af gulvvarmesystemer med 5 varmekredse. Manifolden er fremstillet i rustfrit stål og sikrer optimal varmefordeling og vandbalance i dit gulvvarmesystem.

Systemet består af både fremløbs- og returmanifold med integreret udlufter og påfyldnings-/aftapningsfunktion. Returmanifolden er udstyret med Danfoss forindstillingsventiler for optimal vandbalance. Hver varmekreds kan reguleres uafhængigt, hvilket giver præcis temperaturkontrol i alle rum.

Manifolden kan styres elektronisk ved hjælp af termoaktuatorer og er velegnet til både private og erhvervsmæssige gulvvarmeinstallationer. Det rustfri stål sikrer lang levetid og modstandsdygtighed mod korrosion.

Specifikationer

tryk:10 bar
styring:Manuel/elektronisk via termoaktuatorer
fremløb:Med integreret udlufter
funktion:Påfyldning og aftapning
materiale:Rustfrit stål
returløb:Med forindstillingsventiler
anvendelse:Gulvvarmesystemer
typenummer:088U0805
antal_varmekredse:5

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange varmekredse kan manifolden håndtere?

Danfoss SSM manifolden er designet til 5 varmekredse og kan regulere hver kreds uafhængigt for optimal temperaturkontrol.

Hvilke materialer er manifolden fremstillet af?

Manifolden er fremstillet i rustfrit stål, hvilket sikrer lang levetid og modstandsdygtighed mod korrosion i gulvvarmesystemer.

Kan manifolden styres automatisk?

Ja, manifoldventilerne kan styres elektronisk ved hjælp af Danfoss termoaktuatorer for automatisk temperaturregulering.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 5 kredse samt udlufter & aftap

PriceData har fulgt prisen på Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 5 kredse samt udlufter & aftap i 181 dage. Laveste pris i perioden er 580 kr (registreret d. 17. maj 2026), højeste er 1.706 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.466 kr.

Den nuværende pris på 1.631 kr er 11% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 5 kredse samt udlufter & aftap. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 5 kredse samt udlufter & aftap de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.631 kr75 kr (4%)
28. maj 20261.706 kr1.042 kr (157%)
18. maj 2026664 kr84 kr (14%)
17. maj 2026580 kr1.001 kr (63%)
11. maj 20261.581 kr31 kr (2%)
9. maj 20261.612 kr31 kr (2%)
3. maj 20261.581 kr125 kr (7%)
30. apr. 20261.706 kr125 kr (8%)
4. apr. 20261.581 kr63 kr (4%)
6. jan. 20261.644 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret