Gå til hovedindhold

Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 6 kredse samt udlufter & aftap

DanfossEludstyrElektronisk temperaturkontrolProfessionelle VVS-installationerEAN: 5702425119422

Danfoss SSM gulvvarmemanifold i rustfrit stål til 6 varmekredse. Integreret udlufter og påfyldning/aftapning. Elektronisk styring via termoaktuatorer. Læs mere

Pris fra 1.862 krtil 2.899 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 1.037 kr (36% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 6 kredse samt udlufter & aftap og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1862 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 6 kredse
-10%1.862 kr
Før 2.070 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 6 kredse samt udlufter & aftap
1.900 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss gulvvarmemanifold 6+6 SSM
1.901 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Danfoss SSM manifoldst, 6+6 m/endestykke
2.026 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Danfoss SSM manifoldsæt 6+6 m/endestykke
2.042,29 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Danfoss SSM manifoldsæt 1 6+6
2.330 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss SSM manifoldsæt 1 6+6
2.410 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 6 kredse
2.599 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ssm manifoldsæt 6+6 m/endestykke
2.606,25 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 6 kredse
2.899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 6 kredse samt udlufter & aftap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 6 kredse samt udlufter & aftap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS1.862 kr1.862 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.900 kr1.900 krKøb
3Proshop DK1.901 kr1.901 krKøb
4WATTOO.DK2.026 kr2.026 krKøb
5EL-GROSSISTEN2.042,29 kr2.042,29 krKøb
6vvsfittings.dk2.330 kr2.330 krKøb
7Elvvs.dk2.410 kr2.410 krKøb
8BilligVVS DK2.599 kr2.599 krKøb
9MaintainIt2.606,25 kr2.606,25 krKøb
10CompletVVS2.899 kr2.899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Danfoss SSM gulvvarmemanifold 6+6 m/endestykke

Danfoss

Danfoss SSM gulvvarmemanifold i rustfrit stål til 6 varmekredse. Integreret udlufter og påfyldning/aftapning. Elektronisk styring via termoaktuatorer.

• gulvvarmemanifold
• manifold
• gulvvarme fordeler
• danfoss manifold
• varmekredse
• ssm manifold
• Professionelle VVS-installationer
• Elektronisk temperaturkontrol

Beskrivelse

Danfoss SSM gulvvarmemanifold er en professionel løsning til varmeregulering i gulvvarmesystemer med 6 varmekredse. Manifolden er fremstillet i rustfrit stål og udstyret med integreret udlufter samt påfyldnings- og aftapningsfunktion på både fremløbs- og returløbsmanifold.

Hvert kredsløb kan reguleres uafhængigt, og manifolden består af både fremløbs- og returmanifold. Fremløbsmanifolden giver mulighed for separat lukning af hver kreds, mens returmanifolden er udstyret med Danfoss forindstillingsventiler for optimal vandbalance.

Manifoldventilerne kan styres elektronisk via termoaktuatorer, hvilket giver præcis temperaturkontrol i alle rum. Systemet understøtter maks. 10 bar driftstryk og 90°C driftstemperatur. Manifolden kan kombineres med andre moduler op til maksimalt 16 varmekredse.

Ideal til professionelle VVS-installationer og større boliger med omfattende gulvvarmeanlæg.

Specifikationer

vaegt:3,68 kg
bredde:18,7 cm
hoejde:11,7 cm
laengde:49,3 cm
flowmeter:Uden
materiale:Rustfrit stål
tilslutning:3/4 tomme
antal_kredse:6
maks_driftstryk:10 bar
tilslutning_udtag:1 tomme
elektronisk_styring:Via termoaktuatorer
integreret_udlufter:Ja
maks_driftstemperatur:90°C
paafyldning_aftapning:Ja
forindstillingsventiler:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange varmekredse kan manifolden håndtere?

Danfoss SSM manifolden kan håndtere 6 varmekredse og kan kombineres med andre moduler op til maksimalt 16 kredse.

Hvilke materialer er manifolden lavet af?

Manifolden er fremstillet i rustfrit stål, hvilket sikrer lang holdbarhed og korrosionsbestandighed.

Kan manifolden styres elektronisk?

Ja, manifoldventilerne kan styres elektronisk via termoaktuatorer for præcis temperaturkontrol i hvert rum.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 6 kredse samt udlufter & aftap

PriceData har fulgt prisen på Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 6 kredse samt udlufter & aftap i 149 dage. Laveste pris i perioden er 1.862 kr (registreret d. 5. januar 2026), højeste er 2.011 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.919 kr.

Den nuværende pris på 1.862 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 6 kredse samt udlufter & aftap. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 6 kredse samt udlufter & aftap de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.862 kr38 kr (2%)
29. maj 20261.900 kr26 kr (1%)
16. apr. 20261.926 kr64 kr (3%)
4. apr. 20261.862 kr37 kr (2%)
10. feb. 20261.899 kr38 kr (2%)
8. feb. 20261.937 kr10 kr (1%)
7. feb. 20261.927 kr84 kr (4%)
6. feb. 20262.011 kr74 kr (4%)
1. feb. 20261.937 kr10 kr (1%)
31. jan. 20261.927 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret