Gå til hovedindhold

Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 7 kredse samt udlufter & aftap

DanfossEludstyrRustfrit stålGulvvarmestyringEAN: 5702425119415

Danfoss SSM gulvvarmemanifold i rustfrit stål med 7 udgange. Integreret udlufter og påfyldnings-/aftapningsfunktion til optimal varmeregulering. Læs mere

Pris fra 2.128 krtil 3.599 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 1.471 kr (41% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 7 kredse samt udlufter & aftap og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2128 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 7 kredse samt udlufter & aftap
2.128 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Danfoss SSM manifoldst, 7+7 med endestykke
2.321 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 7 kredse
2.376 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss gulvvarmemanifold 7+7 SSM
2.415 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SSM MANIFOLDSÆT 7+7 M/ENDESTYKKE
2.627,2 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Danfoss SSM manifoldsæt 1 7+7
2.668,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss SSM manifoldsæt 1 7+7
2.762 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ssm manifoldsæt 7+7 m/endestykke
2.805 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 7 kredse
3.199 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 7 kredse
3.599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 7 kredse samt udlufter & aftap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 7 kredse samt udlufter & aftap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.128 kr2.128 krKøb
2WATTOO.DK2.321 kr2.321 krKøb
3LavprisVVS2.376 kr2.376 krKøb
4Proshop DK2.415 kr2.415 krKøb
5EL-GROSSISTEN2.627,2 kr2.627,2 krKøb
6vvsfittings.dk2.668,75 kr2.668,75 krKøb
7Elvvs.dk2.762 kr2.762 krKøb
8MaintainIt2.805 kr2.805 krKøb
9CompletVVS3.199 kr3.199 krKøb
10BilligVVS DK3.599 kr3.599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Danfoss SSM manifoldsæt 7+7

Danfoss

Danfoss SSM gulvvarmemanifold i rustfrit stål med 7 udgange. Integreret udlufter og påfyldnings-/aftapningsfunktion til optimal varmeregulering.

• gulvvarmemanifold
• manifoldsæt
• fordelerrør
• gulvvarme
• danfoss manifold
• varmestyring
• radiatorventil
• Gulvvarmestyring
• Rustfrit stål

Beskrivelse

Danfoss SSM manifoldsæt 7+7 er en professionel gulvvarmemanifold i rustfrit stål designet til præcis varmeregulering. Manifolden har 7 udgange til varmekredse og er udstyret med integreret udlufter samt påfyldnings- og aftapningsfunktion på både fremløbs- og returløbsmanifold. Fremløbsmanifolden giver mulighed for at lukke hvert kredsløb uafhængigt, mens returmanifolden har Danfoss' forindstillingsventiler for optimal vandbalance. Manifoldventilerne kan styres elektronisk via termoaktuatorer. Med max. driftstryk på 10 bar og driftstemperatur op til 90°C er den velegnet til alle gulvvarmesystemer. Manifolden tillader individuel justering af varmetilførslen i hvert rum for maksimal komfort og energieffektivitet.

Specifikationer

vægt:4,08 kg
bredde:18,7 cm
højde:11,7 cm
længde:49,5 cm
flowmeter:Uden
materiale:Rustfrit stål
funktioner:Integreret udlufter, påfyldning/aftapning
typenummer:088U0807
tilslutning:3/4 tommer
antal_kredse:7
max_driftstryk:10 bar
tilslutning_udtag:1 tommer
max_driftstemperatur:90°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange varmekredse har manifolden?

Danfoss SSM manifoldsæt har 7 udgange til varmekredse, både på fremløbs- og returløbssiden.

Kan manifolden styres elektronisk?

Ja, manifoldventilerne kan styres elektronisk via termoaktuatorer for automatisk temperaturregulering.

Hvad er det maksimale driftstryk?

Manifolden kan håndtere op til 10 bar driftstryk og temperaturer op til 90°C.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 7 kredse samt udlufter & aftap

PriceData har fulgt prisen på Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 7 kredse samt udlufter & aftap i 178 dage. Laveste pris i perioden er 2.128 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 2.195 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.145 kr.

Den nuværende pris på 2.128 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 7 kredse samt udlufter & aftap. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 7 kredse samt udlufter & aftap de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. maj 20262.128 kr67 kr (3%)
30. apr. 20262.195 kr67 kr (3%)
4. apr. 20262.128 kr43 kr (2%)
4. jan. 20262.171 kr43 kr (2%)
8. dec. 20252.128 kr7 kr (0%)
7. dec. 20252.135 kr7 kr (0%)
6. dec. 20252.128 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret