Gå til hovedindhold

Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 10 kredse samt udlufter & aftap

DanfossEludstyrRustfri stål konstruktionProfessionel gulvvarmeinstallationEAN: 5702425119385

Danfoss SSM Manifoldsæt 10+10 i rustfri stål til professionel gulvvarmestyring. Med integreret udlufter og påfyldningsfunktion for optimal balance. Læs mere

Pris fra 3.048 krtil 5.189 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 2.141 kr (41% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 10 kredse samt udlufter & aftap og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3048 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 10 kredse samt udlufter & aftap
3.048 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Danfoss SSM manifoldst, 10+10, med endestykke
3.284 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 10 kredse
3.764 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Danfoss SSM manifoldsæt 1 10+10
3.777,5 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss gulvvarmemanifold 10+10 SSM
3.822 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Danfoss SSM manifoldsæt 10+10 m/endestykke
3.834,04 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss SSM manifoldsæt 1 10+10
3.908 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ssm manifoldsæt 10+10 m/endestykke
4.093,75 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 10 kredse
4.699 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 10 kredse
5.189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 10 kredse samt udlufter & aftap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 10 kredse samt udlufter & aftap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK3.048 kr3.048 krKøb
2WATTOO.DK3.284 kr3.284 krKøb
3LavprisVVS3.764 kr3.764 krKøb
4vvsfittings.dk3.777,5 kr3.777,5 krKøb
5Proshop DK3.822 kr3.822 krKøb
6EL-GROSSISTEN3.834,04 kr3.834,04 krKøb
7Elvvs.dk3.908 kr3.908 krKøb
8MaintainIt4.093,75 kr4.093,75 krKøb
9CompletVVS4.699 kr4.699 krKøb
10BilligVVS DK5.189 kr5.189 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Danfoss SSM Manifoldsæt 10+10

Danfoss

Danfoss SSM Manifoldsæt 10+10 i rustfri stål til professionel gulvvarmestyring. Med integreret udlufter og påfyldningsfunktion for optimal balance.

• gulvvarmemanifold
• varmemanifoler
• gulvvarmestyring
• danfoss manifold
• manifoldsæt
• varmekreds
• gulvvarme fordeler
• Professionel gulvvarmeinstallation
• Rustfri stål konstruktion

Beskrivelse

Danfoss SSM Manifoldsæt 10+10 er en professionel gulvvarmemanifold i rustfri stål med 10 udgange til varmekredse. Manifolden er udstyret med integreret udlufter og påfyldnings-/aftapningsfunktion på både fremløbs- og returløbsmanifold. Hver enkelt slange i gulvvarmesystemet forbindes til manifolden, hvilket gør det muligt at regulere varmetilførslen til alle rum uafhængigt. Fremløbsmanifolden giver mulighed for at lukke hvert kredsløb separat, mens returmanifolden er udstyret med Danfoss' forindstillingsventiler for optimal vandbalance. Manifoldventilerne kan styres elektronisk via termoaktuatorer. Perfekt til professionel gulvvarmeinstallation med maksimalt driftstryk på 10 bar og driftstemperatur op til 90°C.

Specifikationer

vægt:5,35 kg
bredde:19 cm
højde:12,5 cm
længde:74 cm
ventiler:Forindstillingsventiler
flowmeter:Uden
materiale:Rustfri stål
funktioner:Integreret udlufter, påfyldning/aftapning
tilslutning:3/4 tommer
antal_kredse:10
driftstryk_max:10 bar
driftstemperatur:90°C
tilslutning_udtag:1 tommer

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange varmekredse kan denne manifold håndtere?

Denne Danfoss SSM manifold har 10 udgange og kan håndtere 10 varmekredse. Den kan kombineres med andre moduler op til maksimalt 16 kredse.

Hvad er det maksimale driftstryk?

Manifolden kan håndtere et maksimalt driftstryk på 10 bar og driftstemperatur op til 90°C.

Er der flowmåler indbygget?

Nej, denne SSM manifold har ikke indbygget flowmåler, men returmanifolden er udstyret med Danfoss' forindstillingsventiler for optimal vandbalance.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 10 kredse samt udlufter & aftap

PriceData har fulgt prisen på Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 10 kredse samt udlufter & aftap i 165 dage. Laveste pris i perioden er 3.029 kr (registreret d. 19. december 2025), højeste er 3.081 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.057 kr.

Den nuværende pris på 3.048 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 10 kredse samt udlufter & aftap. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 10 kredse samt udlufter & aftap de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20263.048 kr2 kr (0%)
28. maj 20263.050 kr1 kr (0%)
25. maj 20263.051 kr2 kr (0%)
23. maj 20263.053 kr1 kr (0%)
20. maj 20263.054 kr1 kr (0%)
15. maj 20263.055 kr26 kr (1%)
12. maj 20263.081 kr26 kr (1%)
30. apr. 20263.055 kr26 kr (1%)
29. apr. 20263.081 kr26 kr (1%)
16. apr. 20263.055 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret