Gå til hovedindhold

Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 11 kredse samt udlufter & aftap

DanfossEludstyrEAN: 5702425119378
Pris fra 3.297 krtil 4.999 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.702 kr (34% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 11 kredse samt udlufter & aftap og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3297 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 11 kredse
3.297 kr
Til butik
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 11 kredse billede

Produktinformation

Effektiv varmeregulering med fordelerrør til gulvvarme Dette fordelerrør til gulvvarme gør det nemt at styre varmen i hjemmet, så hvert rum kan få præcis den temperatur, du ønsker. Med elleve kredse kan du regulere varmetilførslen separat til forskellige...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varmesystemer
Farve: stainless steel
Størrelse: 117x190x745 mm
EAN: 5702425119378
Varenr.: 402037111
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 11 kredse samt udlufter & aftap
3.336 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss gulvvarmemanifold 11+11 SSM
3.336 kr
Til butik
Danfoss gulvvarmemanifold 11+11 SSM billede

Produktinformation

Danfoss SSM rustfri stål gulvvarmemanifold med udgange til 11 varmekredse. SSM gulvvarmemanifolde er udstyret med integreret udlufter og påfyldnings-/aftapningsfunktion på både fremløbs- og returløbsmanifold. Manifold SSM anvendes til varmeregulering i gulvvarmesystemer. Hver enkelt slange i gulvvarmesystemet er forbundet til manifolden, hvilket gør det muligt at regulere varmetilførslen til alle rum i bygningen uafhængigt af hinanden. Manifolden består af en fremløbsmanifold og en returmanifold. Fremløbsmanifolden giver mulighed for at lukke hvert kredsløb uafhængigt af hinanden. Manifolden er uden indbygget flowmeter. Returmanifolden er udstyret med Danfoss' forindstillingsventiler, hvilket sikrer optimal vandbalance i systemet. Manifoldventilerne kan styres elektronisk vha. termoaktuatorer. Manifolden findes i moduler fra 2-12 varmekredse. Derudover findes der samlestykker, der gør det muligt at kombinere manifoldene i serier - dog op til max 16 varmekredse. Kugleventiler tilbydes som en mulighed for afspærring mellem manifolden og resten af systemet.

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Gulvvarme
Artikel nr.: 088U0811
EAN: 5702425119378
Varenr.: 3353271
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Danfoss SSM manifoldsæt 1 11+11
4.133,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss SSM manifoldsæt 1 11+11
4.277 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ssm manifoldsæt 11+11 m/endestykke
4.476,25 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 11 kredse
4.599 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 11 kredse
4.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 11 kredse samt udlufter & aftap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 11 kredse samt udlufter & aftap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS3.297 kr3.297 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.336 kr3.336 krKøb
3Proshop DK3.336 kr3.336 krKøb
4vvsfittings.dk4.133,75 kr4.133,75 krKøb
5Elvvs.dk4.277 kr4.277 krKøb
6MaintainIt4.476,25 kr4.476,25 krKøb
7CompletVVS4.599 kr4.599 krKøb
8BilligVVS DK4.999 kr4.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 11 kredse samt udlufter & aftap

PriceData har fulgt prisen på Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 11 kredse samt udlufter & aftap i 177 dage. Laveste pris i perioden er 3.297 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 3.361 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.340 kr.

Den nuværende pris på 3.297 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 11 kredse samt udlufter & aftap. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Danfoss gulvvarme Rustfrit stål manifoldsæt med 11 kredse samt udlufter & aftap de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20263.297 kr38 kr (1%)
29. maj 20263.335 kr26 kr (1%)
4. jan. 20263.361 kr14 kr (0%)
20. dec. 20253.347 kr7 kr (0%)
12. dec. 20253.340 kr21 kr (1%)
7. dec. 20253.361 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret