Gå til hovedindhold

ASUS PRIME H610I-PLUS D4 Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Mini-ITX

ASUSBundkortEAN: 4711081755753
Pris fra 900 krtil 1.149 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 249 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 888 kr 22. apr.

Sammenlign priser på ASUS PRIME H610I-PLUS D4 Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Mini-ITX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 900 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME H610I-PLUS D4-CSM Mini ITX LGA1700 Intel H610
900 kr
Til butik
ASUS PRIME H610I-PLUS D4-CSM Mini ITX LGA1700 Intel H610 billede

Produktinformation

ASUS PRIME H610I-PLUS D4-CSM - Bundkort - mini ITX - LGA1700 sokkel - H610 Chipset - USB 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1B20-M0EAYC
EAN: 4711081755753
Varenr.: 1000542350
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME H610I-PLUS D4 Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Mini-ITX
944 kr
Til butik
ASUS PRIME H610I-PLUS D4 Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Mini-ITX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1700 socket, Intel H610 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR4-3200 2 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 1 type A, skærm tilslutning: 1 x HDMI 1.4 / 1 x VGA, Realtek 1 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1B20-M0EAYC
EAN: 4711081755753
Varenr.: 3057049
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS PRIME H610I-PLUS D4-CSM (Mini-ITX, H610, LGA 1700, DDR4) - Bundkort - GEEKD.dk
1.029 kr
Til butik
ASUS PRIME H610I-PLUS D4-CSM (Mini-ITX, H610, LGA 1700, DDR4) - Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at bygge det ultimative kompakte gaming-setup? Dette bundkort er dit perfekte fundament til en kraftfuld Mini-ITX build, der passer lige så godt under dit skrivebord som i stuen. Få fuld Intel 12./13. gen ydeevne uden at gå på kompromis med plads...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711081755753
Varenr.: 46704403251536
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS PRIME H610I-PLUS D4-CSM Mini ITX LGA1700 Intel H610
1.149 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME H610I-PLUS D4 Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Mini-ITX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME H610I-PLUS D4 Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Mini-ITX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK900 kr900 krKøb
2Proshop DK944 kr983 krKøb
3Geekd1.029 kr1.029 krKøb
4Ultrashop1.149 kr1.149 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME H610I-PLUS D4 Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Mini-ITX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME H610I-PLUS D4 Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Mini-ITX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 884 kr (registreret d. 29. december 2025), højeste er 1.069 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 935 kr.

Den nuværende pris på 900 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 46 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 80 prisændringer for ASUS PRIME H610I-PLUS D4 Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Mini-ITX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 80 prisændringer for ASUS PRIME H610I-PLUS D4 Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Mini-ITX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026900 kr2 kr (0%)
23. maj 2026902 kr3 kr (0%)
14. maj 2026899 kr1 kr (0%)
2. maj 2026900 kr5 kr (1%)
29. apr. 2026895 kr5 kr (1%)
24. apr. 2026900 kr12 kr (1%)
22. apr. 2026888 kr22 kr (2%)
19. apr. 2026910 kr2 kr (0%)
18. apr. 2026908 kr1 kr (0%)
17. apr. 2026909 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret