Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS PRIME H610M-R-SI Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

ASUSTeK COMPUTERBundkortEAN: 4711387321515
Pris fra 385 krtil 499 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 114 kr (23% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS PRIME H610M-R-SI Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 385 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME H610M-R-SI Micro ATX LGA1700 sokkel Intel H610
385 kr
Til butik
ASUS PRIME H610M-R-SI Micro ATX LGA1700 sokkel Intel H610 billede

Produktinformation

ASUS PRIME H610M-R-SI - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - H610 Chipset - USB 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1GL0-M0ECY0
EAN: 4711387321515
Varenr.: 1001632056
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME H610M-R-SI Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
416 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS Prime H610M-R-SI bundkort - Intel H610, LGA 1700, micro ATX
-31%469 kr
Før 679 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS Prime H610M-R-SI bundkort - Intel H610, LGA 1700, micro ATX billede

Produktinformation

Effektivt micro ATX bundkort til Intel 12./13. gen.ASUS Prime H610M-R-SI er et kompakt micro ATX bundkort til LGA 1700, perfekt til pålidelige kontor- og hjemme-pc’er. Det bygger på Intel H610-chipsettet og understøtter Intel Core i3/i5/i7/i9 samt Celeron og Pentium Gold. Få en stabil platform med moderne tilslutninger, klar til Windows 10 x64 og Windows 11 x64.Hurtig hukommelse og udvidelserBundkortet har 2 DIMM-slots til DDR5 i dual-channel med hastigheder op til 5.600 MHz og op til 96 GB samlet. Du får én PCIe x16 (Gen 4) til grafikkort og én PCIe x1 (Gen 3) til ekstra kort samt M.2-slot til SSD for hurtig lagring.Forbindelser til hverdagens behovPå bagpanelet findes HDMI, DisplayPort og VGA, to USB 3.2 Gen 1 samt to USB 2.0, Gigabit Ethernet, lydudgange og dobbelte PS/2-porte. Internt er der fire SATA III-porte, header til USB 3.2 Gen 1 og to USB 2.0, TPM-header samt stik til CPU- og kabinetblæser. 7.1-kanals lyd sørger for fyldig multimedieoplevelse.Formfaktor: micro ATXSocket: LGA 1700Chipset: Intel H610Processorunderstøttelse: Intel Core i3/i5/i7/i9, Celeron, Pentium GoldHukommelse: 2× DIMM DDR5, op til 96 GB, op til 5.600 MHz, dual-channel, Non-ECCUdvidelsespladser: 1× PCIe x16 (Gen 4), 1× PCIe x1 (Gen 3), 1× M.2 (M)Lagring: M.2 og SATA III; 4× SATA III; understøtter HDD & SSD (op til 5 drev)Lyd: 7.1-kanalerNetværk: Gigabit Ethernet, Wi‑Fi: nejBagpanel: 1× HDMI, 1× DisplayPort, 1× VGA, 2× USB 3.2 Gen 1 Type‑A, 2× USB 2.0, 1× RJ‑45, mic‑ind, line‑ind, hovedtelefonudgang, 2× PS/2Interne headers: 1× USB 3.2 Gen 1, 2× USB 2.0, 24‑pin ATX, 12V, TPM, frontlyd, CPU‑fan, 1× chassis‑fanBIOS: UEFI AMIMål (H × B × D): 3,65 × 22,6 × 19,5 cmVægt: 0,437 kgMedfølgende kabler: SATA...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Bundkort
Vægt: 0.8g
EAN: 4711387321515
Varenr.: 2019770
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS Prime H610M-R-SI bundkort - Intel H610, LGA 1700, micro ATX
-30%489 kr
Før 699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS PRIME H610M-R-SI Micro ATX LGA1700 sokkel Intel H610
499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME H610M-R-SI Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME H610M-R-SI Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK385 kr385 krKøb
2Proshop DK416 kr455 krKøb
3Boligcenter DK469 kr469 krKøb
4Vivas DK489 kr568 krKøb
5Ultrashop499 kr499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME H610M-R-SI Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME H610M-R-SI Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 162 dage. Laveste pris i perioden er 385 kr (registreret d. 31. maj 2026), højeste er 548 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 472 kr.

Den nuværende pris på 385 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 63 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 79 prisændringer for ASUS PRIME H610M-R-SI Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 79 prisændringer for ASUS PRIME H610M-R-SI Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026385 kr9 kr (2%)
24. maj 2026394 kr9 kr (2%)
17. maj 2026403 kr8 kr (2%)
12. maj 2026411 kr1 kr (0%)
10. maj 2026412 kr7 kr (2%)
5. maj 2026419 kr1 kr (0%)
3. maj 2026420 kr8 kr (2%)
27. apr. 2026428 kr1 kr (0%)
26. apr. 2026429 kr8 kr (2%)
20. apr. 2026437 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret