Gå til hovedindhold

ASUS PRIME H610M-E-CSM Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

AsusBundkortEAN: 4711387259795
Pris fra 860 krtil 1.159 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 299 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 800 kr 19. apr.

Sammenlign priser på ASUS PRIME H610M-E-CSM Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 860 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME H610M-E-CSM Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel H610
860 kr
Til butik
ASUS PRIME H610M-E-CSM Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel H610 billede

Produktinformation

ASUS PRIME H610M-E-CSM - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - H610 Chipset - USB 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1G10-M0EAYC
EAN: 4711387259795
Varenr.: 1001372110
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME H610M-E-CSM Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
877 kr
Til butik
ASUS PRIME H610M-E-CSM Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1700 socket, Intel H610 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 2 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 1 type A, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1 / 1 x VGA, Realtek RTL8111H 1 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1G10-M0EAYC
EAN: 4711387259795
Varenr.: 3209142
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS Prime H610M-E-CSM - Intel H610, LGA 1700, micro ATX
-10%1.139 kr
Før 1.269 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort ASUS Prime H610M-E-CSM - Intel H610, LGA 1700, micro ATX billede

Produktinformation

Stærkt micro ATX bundkort til moderne Intel-pcASUS Prime H610M-E-CSM er et solidt valg til en stabil og effektiv hverdagspc. Bundkortet bygger på Intel H610-chipsettet og socket LGA 1700, så du kan bruge Intel Core i3, i5, i7 og i9 samt Pentium Gold og Celeron. Den kompakte micro ATX-formfaktor passer i de fleste kabinetter og giver dig de vigtigste tilslutninger - klar til kontor, studie og let kreativt arbejde.Hurtig hukommelse og fleksibel tilslutningTo DIMM-slots til DDR5 i dual-channel understøtter op til 96 GB med hastigheder op til 5.600 MHz (non‑ECC, unbuffered). På bagpanelet finder du HDMI 2.1, DisplayPort 1.4 og VGA, så du nemt kan tilslutte din skærm. Der er Gigabit Ethernet til stabil netværksforbindelse og 7.1-kanals lyd til god multimedieoplevelse.Udbygning og lagring til dine behovUdvid med 1× PCIe x16 (Gen 4) og 1× PCIe x1 (Gen 3). Til lager får du 2× M.2 (M) og 4× SATA III, så både SSD og HDD understøttes. Interne headers inkluderer USB 3.2 Gen 1, USB 2.0, TPM, RGB LED m.m., og det brugervenlige UEFI AMI BIOS (128 Mbit) gør opsætningen nem.Chipset: Intel H610Processor-sokkel: LGA 1700Kompatible serier: Intel Core i3/i5/i7/i9, Pentium Gold, CeleronFormfaktor: micro ATX (24,4 × 21,1 cm)Hukommelse: 2× DIMM, DDR5, dual-channel, op til 96 GB, op til 5.600 MHz, non‑ECC, unbufferedNetværk: Gigabit Ethernet (LAN), Wi‑Fi: nejLyd: 7.1-kanalerLagring: 2× M.2 (M), 4× SATA III; understøtter HDD & SSDUdvidelsespladser: 1× PCIe x16 (Gen 4), 1× PCIe x1 (Gen 3)Bagpanel: 1× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.4, 1× VGA, 2× USB 3.2 Gen 1 Type‑A, 2× USB 2.0, 1× RJ‑45, lydind/ud, mikrofon, 2× PS/2Interne tilslutninger: 24‑pin ATX, 8‑pin EPS, CPU‑blæser, 2× kabinetblæser, S/PDIF‑out, TPM, frontlyd, 1× USB 3.2 Gen 1, 2× USB 2.0, RGB LED headerKøling: PassivBIOS: UE...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.02g
EAN: 4711387259795
Varenr.: 1920585
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS Prime H610M-E-CSM - Intel H610, LGA 1700, micro ATX
-10%1.159 kr
Før 1.289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME H610M-E-CSM Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME H610M-E-CSM Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK860 kr860 krKøb
2Proshop DK877 kr916 krKøb
3Boligcenter DK1.139 kr1.139 krKøb
4Vivas DK1.159 kr1.238 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME H610M-E-CSM Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME H610M-E-CSM Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 158 dage. Laveste pris i perioden er 800 kr (registreret d. 19. april 2026), højeste er 860 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 819 kr.

Den nuværende pris på 860 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for ASUS PRIME H610M-E-CSM Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for ASUS PRIME H610M-E-CSM Bundkort - Intel H610 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026860 kr1 kr (0%)
7. maj 2026859 kr10 kr (1%)
6. maj 2026849 kr11 kr (1%)
5. maj 2026860 kr41 kr (5%)
20. apr. 2026819 kr19 kr (2%)
19. apr. 2026800 kr3 kr (0%)
17. apr. 2026803 kr1 kr (0%)
16. apr. 2026804 kr1 kr (0%)
14. apr. 2026805 kr2 kr (0%)
13. apr. 2026803 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret