Gå til hovedindhold

VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur

ViegaSanitetEAN: 4015211104818
Pris fra 130 krtil 568,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 438,75 kr (77% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 127 kr 4. maj

Sammenlign priser på VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 130 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur
130 kr
Til butik
VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur billede

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
Kategori: Rødgods fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 104818
EAN: 4015211104818
Varenr.: 3343095
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress bøjning 90° 22 Rødgods/blank, 104818
130 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Sanpress bøjning 22 mm. 90 °. Muffe-muffe
137 kr
Til butik
Sanpress bøjning 22 mm. 90 °. Muffe-muffe billede

Produktinformation

Kombinationen af rustfrie rør og rødgods fittings er en meget stærk og ideel løsning til både koldt og varmt brugsvand. Sanpress fittings er godkendt til 250 mg/l klorid og testet op til 600 mg/l klorid. Rødgods legeringen ligger i spændingsrækken meget t...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Produkter UG 1
EAN: 4015211104818
Varenr.: 35920
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SANPRESS BØJN MF/MF 90GR 22
140,93 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Viega Sanipress vinkel, 90°, brugsvand, muffe/muffe, 22 mm
149 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sanpress bøjn mf/mf 90gr 22
156,25 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanipress vinkel, 90°, brugsvand, muffe/muffe, 22 mm
189 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Sanpress vinkel, 90°, brugsvand, muffe/muffe, 22 mm
209 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Sanpress bøjning 22 mm. 90°. Muffe-muffe
568,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK130 kr169 krKøb
2Proshop DK130 kr169 krKøb
3Elvvs.dk137 kr137 krKøb
4EL-GROSSISTEN140,93 kr140,93 krKøb
5CompletVVS149 kr149 krKøb
6MaintainIt156,25 kr156,25 krKøb
7LavprisVVS189 kr189 krKøb
8BilligVVS DK209 kr209 krKøb
9vvsfittings.dk568,75 kr568,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur

PriceData har fulgt prisen på VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur i 165 dage. Laveste pris i perioden er 122 kr (registreret d. 21. december 2025), højeste er 138 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 129 kr.

Den nuværende pris på 130 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 2026130 kr3 kr (2%)
4. maj 2026127 kr3 kr (2%)
20. apr. 2026130 kr6 kr (4%)
17. mar. 2026136 kr6 kr (5%)
9. mar. 2026130 kr8 kr (6%)
2. mar. 2026138 kr6 kr (5%)
13. jan. 2026132 kr2 kr (2%)
11. jan. 2026130 kr2 kr (2%)
10. jan. 2026132 kr2 kr (2%)
6. jan. 2026130 kr3 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret