Gå til hovedindhold

VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 15 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur

ViegaSanitetEAN: 4015211103750
Pris fra 91 krtil 412,5 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 321,5 kr (78% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 90 kr 29. maj

Sammenlign priser på VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 15 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 91 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 15 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur
91 kr
Til butik
VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 15 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur billede

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
Kategori: Rødgods fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 103750
EAN: 4015211103750
Varenr.: 3343084
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress bøjning 90° 15 Rødgods/blank, 103750
91 kr
Til butik
Viega Sanpress bøjning 90° 15 Rødgods/blank, 103750 billede

Produktinformation

Presfittingsystem med presfittings af rødgods, rør af rustfrit stål materialenr. 1.4401 og 1.4521 iht. DIN EN 10088, DIN EN 10312, DVGW-arbejdsseddel GW 541, systemtilladelse for fittings og rør iht. DVGW-arbejdsseddel W 534, til drikkevandsinstallationer iht. DIN 1988.

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Pressroer og fittings
Artikel nr.: 103750
EAN: 4015211103750
Varenr.: 2904569
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanipress vinkel, 90°, brugsvand, muffe/muffe, 15 mm
91 kr
Til butik
Viega Sanipress vinkel, 90°, brugsvand, muffe/muffe, 15 mm billede

Produktinformation

Viega Sanipress 15mm vinkel i 90° til brugsvand med muffe/muffe Egenskaber: Til brugsvand, regnvand, trykluftanlæg, landbrug, industribrug Med SCContur Rødgods eller siliciumbronze Prestilslutning, indstiksende

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Rør & fittings
Størrelse: 15mm
EAN: 4015211103750
Varenr.: 035502015
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Viega Sanipress vinkel, 90°, brugsvand, muffe/muffe, 15 mm
97 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SANPRESS BØJN MF/MF 90GR 15
97,54 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Sanpress bøjning 15 mm. 90 °. Muffe-muffe
99 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Sanpress vinkel, 90°, brugsvand, muffe/muffe, 15 mm
105 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sanpress bøjn mf/mf 90gr 15
107,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Sanpress bøjning 15 mm. 90°. Muffe-muffe
412,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 15 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 15 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK91 kr130 krKøb
2Proshop DK91 kr130 krKøb
3LavprisVVS91 kr91 krKøb
4CompletVVS97 kr97 krKøb
5EL-GROSSISTEN97,54 kr97,54 krKøb
6Elvvs.dk99 kr99 krKøb
7BilligVVS DK105 kr105 krKøb
8MaintainIt107,5 kr107,5 krKøb
9vvsfittings.dk412,5 kr412,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 15 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur

PriceData har fulgt prisen på VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 15 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur i 154 dage. Laveste pris i perioden er 88 kr (registreret d. 1. januar 2026), højeste er 93 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 91 kr.

Den nuværende pris på 91 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 15 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 15 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202691 kr1 kr (1%)
29. maj 202690 kr2 kr (2%)
30. apr. 202692 kr1 kr (1%)
11. apr. 202693 kr1 kr (1%)
20. jan. 202692 kr1 kr (1%)
7. jan. 202691 kr2 kr (2%)
2. jan. 202689 kr1 kr (1%)
1. jan. 202688 kr1 kr (1%)
31. dec. 202589 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret