Gå til hovedindhold

VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 42 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur

ViegaSanitetEAN: 4015211119560
Pris fra 423 krtil 1.808,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.385,75 kr (77% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 42 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 423 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 42 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur
423 kr
Til butik
VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 42 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur billede

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
Kategori: Rødgods fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 119560
EAN: 4015211119560
Varenr.: 3343178
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress bøjning 90° 42 Rødgods/blank, 119560
423 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Sanpress vinkel, 90°, brugsvand, muffe/muffe, 42 mm
428 kr
Til butik
Viega Sanpress vinkel, 90°, brugsvand, muffe/muffe, 42 mm billede

Produktinformation

Viega Sanpress 42 mm vinkel i 90° til brugsvand med muffe/muffe Egenskaber: Til brugsvand, regnvand, trykluftanlæg, landbrug, industribrug Med SCContur Rødgods eller siliciumbronze Prestilslutning, indstiksende

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Rør & fittings
Størrelse: 42 mm
EAN: 4015211119560
Varenr.: 035502042
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanipress vinkel, 90°, brugsvand, muffe/muffe, 42 mm
442 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Sanpress bøjning 42 mm. 90 °. Muffe-muffe
442 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Viega Sanipress vinkel, 90°, brugsvand, muffe/muffe, 42 mm
449 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SANPRESS BØJN MF/MF 90GR 42
455,51 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sanpress bøjn mf/mf 90gr 42
496,25 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Sanpress bøjning 42 mm. 90°. Muffe-muffe
1.808,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 42 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 42 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK423 kr462 krKøb
2Proshop DK423 kr462 krKøb
3BilligVVS DK428 kr428 krKøb
4LavprisVVS442 kr442 krKøb
5Elvvs.dk442 kr442 krKøb
6CompletVVS449 kr449 krKøb
7EL-GROSSISTEN455,51 kr455,51 krKøb
8MaintainIt496,25 kr496,25 krKøb
9vvsfittings.dk1.808,75 kr1.808,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 42 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur

PriceData har fulgt prisen på VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 42 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur i 154 dage. Laveste pris i perioden er 404 kr (registreret d. 1. januar 2026), højeste er 425 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 416 kr.

Den nuværende pris på 423 kr er 2% over normalprisen. Der er registreret 3 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 42 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 42 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. maj 2026423 kr1 kr (0%)
11. apr. 2026424 kr4 kr (1%)
14. feb. 2026420 kr5 kr (1%)
7. feb. 2026425 kr6 kr (1%)
7. jan. 2026419 kr11 kr (3%)
2. jan. 2026408 kr4 kr (1%)
1. jan. 2026404 kr4 kr (1%)
31. dec. 2025408 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret