Gå til hovedindhold

VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/nippel, SC-Contur

ViegaSanitetEAN: 4015211108120
Pris fra 139 krtil 553,75 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 414,75 kr (75% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 132,04 kr 7. maj

Sammenlign priser på VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/nippel, SC-Contur og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 139 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/nippel, SC-Contur
139 kr
Til butik
VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/nippel, SC-Contur billede

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
Kategori: Rødgods fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 108120
EAN: 4015211108120
Varenr.: 3343117
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress bøjning 90° 22 Rødgods/blank, 108120
139 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Sanpress Bøjn Mf/Np 90Gr 22
141,07 kr
Til butik
Sanpress Bøjn Mf/Np 90Gr 22 billede

Produktinformation

Kombinationen af rustfrie rør og rødgods fittings er en meget stærk og ideel løsning til både koldt og varmt brugsvand. Sanpress fittings er godkendt til 250 mg/l klorid og testet op til 600 mg/l klorid. Rødgods legeringen ligger i spændingsrækken meget t...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Health & Beauty
EAN: 4015211108120
Varenr.: 8014883979586
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sanpress bøjn mf/np 90gr 22
146,25 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanipress vinkel, 90°, brugsvand, muffe/nippel, 22 mm
179 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Sanpress vinkel, 90°, brugsvand, muffe/nippel, 22 mm
199 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Sanpress bøjning 22 mm. 90 °. Med 1 muffe
207 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Sanpress bøjning 22 mm. 90°. Med 1 muffe
553,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/nippel, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/nippel, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK139 kr178 krKøb
2Proshop DK139 kr178 krKøb
3Billigelogvvs.dk141,07 kr141,07 krKøb
4MaintainIt146,25 kr146,25 krKøb
5LavprisVVS179 kr179 krKøb
6BilligVVS DK199 kr199 krKøb
7Elvvs.dk207 kr207 krKøb
8vvsfittings.dk553,75 kr553,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/nippel, SC-Contur

PriceData har fulgt prisen på VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/nippel, SC-Contur i 166 dage. Laveste pris i perioden er 130 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 142 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 135 kr.

Den nuværende pris på 139 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/nippel, SC-Contur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 22 mm af rødgods Muffe/nippel, SC-Contur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026139 kr6,96 kr (5%)
7. maj 2026132,04 kr8,37 kr (6%)
6. maj 2026140,41 kr8,37 kr (6%)
21. mar. 2026132,04 kr9,96 kr (7%)
20. mar. 2026142 kr9,96 kr (8%)
17. mar. 2026132,04 kr2,04 kr (2%)
20. dec. 2025130 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret