Gå til hovedindhold

SSD M.2 NVMe PCIe 4.0 x4 2 TB med køleprofil - Crucial P310

CrucialHarddiskeEAN: 0649528944771
Pris fra 1.968 krtil 2.189 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 221 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.784 kr 18. apr.

Sammenlign priser på SSD M.2 NVMe PCIe 4.0 x4 2 TB med køleprofil - Crucial P310 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1968 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Crucial SSD P310 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
1.968 kr
Til butik
Crucial SSD P310 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Crucial P310 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - integreret kølelegeme

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Artikel nr.: CT2000P310SSD5
EAN: 0649528944771
Varenr.: 1003041889
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD Crucial P310 2 TB M.2 NVMe PCIe 4.0 x4 med kølelegeme
-9%2.099 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD Crucial P310 2 TB M.2 NVMe PCIe 4.0 x4 med kølelegeme billede

Produktinformation

Crucial P310 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - integreret kølelegemeCrucial P310 solid state-drev fra Micron Technology repræsenterer et betydeligt fremskridt inden for lagringsteknologi. Med sin NVMe-understøttelse og PCI Express 4.0-grænseflade giver den hurtige dataoverførselshastigheder, der kan forbedre systemets reaktionsevne og reducere indlæsningstiderne. Den kompakte M.2 2230-formfaktor er designet til at passe ind i snævre rum, hvilket gør den til et fremragende valg til opgradering af bærbare computere og pc'er med lille formfaktor. Uanset om du er professionel og har brug for hurtig adgang til filer, eller om du er gamer og ønsker at forbedre dit systems ydeevne, er Crucial P310 en pålidelig og effektiv løsning.Kompakt designM.2 2230-formfaktoren for Crucial P310 solid state-drev giver en kompakt, effektiv løsning til at integrere højhastighedslagring på trange steder, hvilket gør det til et ideelt valg til pc'er og bærbare computere med lille formfaktor.HøjhastighedsydelseCrucial P310 er udstyret med PCI Express 4.0 (NVMe)-interface og leverer hurtige dataoverførselshastigheder, hvilket reducerer indlæsningstiderne betydeligt og forbedrer systemets samlede reaktionsevne.GenereltBredde: 23.4 mmDybde: 80 mmEgenskaber: TRIM supportAffaldsindsamlingsteknologiError Correction Code (ECC)Multistep Data Integrity Algorithmdynamisk skriveacceleration3D NAND TechnologyNVM Express (NVMe)TCG PyritestrømtabsimmunitetNVMe-standard Selvovervågnings- og rapporEnhedstype: Solid state-drev - internGrænseflade: PCIe 4.0 x4 (NVMe)Højde: 9.7 mmIntegreret kølelegeme: Ja...

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Kategori: Harddiske
Vægt: 0.07g
EAN: 0649528944771
Varenr.: 1808622
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD Crucial P310 2 TB M.2 NVMe PCIe 4.0 x4 med kølelegeme
-9%2.119 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD Crucial P310 2 TB M.2 NVMe PCIe 4.0 x4 med kølelegeme billede

Produktinformation

Crucial P310 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - integreret kølelegemeCrucial P310 solid state-drev fra Micron Technology repræsenterer et betydeligt fremskridt inden for lagringsteknologi. Med sin NVMe-understøttelse og PCI Express 4.0-grænseflade giver den hurtige dataoverførselshastigheder, der kan forbedre systemets reaktionsevne og reducere indlæsningstiderne. Den kompakte M.2 2230-formfaktor er designet til at passe ind i snævre rum, hvilket gør den til et fremragende valg til opgradering af bærbare computere og pc'er med lille formfaktor. Uanset om du er professionel og har brug for hurtig adgang til filer, eller om du er gamer og ønsker at forbedre dit systems ydeevne, er Crucial P310 en pålidelig og effektiv løsning.Kompakt designM.2 2230-formfaktoren for Crucial P310 solid state-drev giver en kompakt, effektiv løsning til at integrere højhastighedslagring på trange steder, hvilket gør det til et ideelt valg til pc'er og bærbare computere med lille formfaktor.HøjhastighedsydelseCrucial P310 er udstyret med PCI Express 4.0 (NVMe)-interface og leverer hurtige dataoverførselshastigheder, hvilket reducerer indlæsningstiderne betydeligt og forbedrer systemets samlede reaktionsevne.GenereltBredde: 23.4 mmDybde: 80 mmEgenskaber: TRIM supportAffaldsindsamlingsteknologiError Correction Code (ECC)Multistep Data Integrity Algorithmdynamisk skriveacceleration3D NAND TechnologyNVM Express (NVMe)TCG PyritestrømtabsimmunitetNVMe-standard Selvovervågnings- og rapporEnhedstype: Solid state-drev - internGrænseflade: PCIe 4.0 x4 (NVMe)Højde: 9.7 mmIntegreret kølelegeme: JaKapacitet: 2 TBModel: M.2 2280Vægt: 35 gPræstation4KB Random Read: 1000000 IOPS4KB Random Write: 1200000 IOPSIntern datahastighed: 7100 MBps (læs) / 6000 MBps (skriv)SSD-udholdenhed: 440 TBDriftssikkerhedMTBF (forventet tid mellem fejl): 1500000 timerEkspansion og forbindelseInterface: 1 x PCI Express 4.0 x4 (NVMe)Kompatibel bås: M.2 2280DiverseOverensstemmelsesstandarder: ULTUVVCCIBSMIFCCWEEEICEShalogenfriKCChina RoHSRCMMoroccoUKCAMål & vægt (forsendelse)Bredde ved forsendelse: 12.7 cmDybde ved forsendelse: 1.27 cmHøjde ved forsendelse: 9.525 cmVægt ved forsendelse: 97.45 gProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 5 år/440 TBW...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Kategori: Harddiske
Vægt: 0.07g
EAN: 0649528944771
Varenr.: 1808622
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Crucial SSD P310 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
2.189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SSD M.2 NVMe PCIe 4.0 x4 2 TB med køleprofil - Crucial P310 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SSD M.2 NVMe PCIe 4.0 x4 2 TB med køleprofil - Crucial P310 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.968 kr1.968 krKøb
2Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
3Vivas DK2.119 kr2.188 krKøb
4Ultrashop2.189 kr2.189 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SSD M.2 NVMe PCIe 4.0 x4 2 TB med køleprofil - Crucial P310

PriceData har fulgt prisen på SSD M.2 NVMe PCIe 4.0 x4 2 TB med køleprofil - Crucial P310 i 177 dage. Laveste pris i perioden er 1.669 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 2.057 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.835 kr.

Den nuværende pris på 1.968 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 73 prisændringer for SSD M.2 NVMe PCIe 4.0 x4 2 TB med køleprofil - Crucial P310. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 73 prisændringer for SSD M.2 NVMe PCIe 4.0 x4 2 TB med køleprofil - Crucial P310 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.968 kr89 kr (4%)
26. maj 20262.057 kr156 kr (8%)
24. maj 20261.901 kr46 kr (2%)
23. maj 20261.855 kr27 kr (1%)
22. maj 20261.828 kr9 kr (0%)
21. maj 20261.837 kr9 kr (0%)
20. maj 20261.846 kr48 kr (3%)
19. maj 20261.798 kr14 kr (1%)
18. apr. 20261.784 kr50 kr (3%)
17. apr. 20261.834 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret