Gå til hovedindhold

Gigabyte AORUS Gen4 SSD 7300 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

GigabyteHarddiskeEAN: 4719331869717
Pris fra 2.751 krtil 2.894 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 143 kr (5% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.405 kr 9. apr.

Sammenlign priser på AORUS Gen4 SSD 7300 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2751 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS Gen4 SSD 7300 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
2.751 kr
Til butik
AORUS Gen4 SSD 7300 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

AORUS Gen4 7300 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - buffer: 2 GB - 256-bit AES

Produktspecifikationer

Artikel nr.: AG4732TB N
EAN: 4719331869717
Varenr.: 1003264681
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 NVMe - Gigabyte AORUS 7300 2 TB (PCIe 4.0)
-7%2.799 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD M.2 NVMe - Gigabyte AORUS 7300 2 TB (PCIe 4.0) billede

Produktinformation

Hurtig M.2 NVMe SSD til gaming og kreative workflowsGigabyte AORUS 7300 2 TB leverer høj ydelse til PC og laptop med PCIe 4.0 x4 og NVMe 1.4. Med læsehastigheder op til 7.300 MB/s og skrivehastigheder op til 6.850 MB/s får du lynhurtige loadtider, responsive projekter og god plads til spil, medier og programmer. 2 TB kapacitet giver fleksibel lagring i en kompakt M.2 2280-formfaktor.Stabilitet og sikkerhed til dagligt brugDetaljer som SLC Caching og 2.048 MB ekstern DDR-cache hjælper med jævn ydelse ved tunge filer. Data beskyttes af hardwarebaseret 256-bit AES-kryptering, og driftssikkerheden understøttes af en MTBF på 1.600.000 timer samt S.M.A.R.T. og TRIM. Strømforbrug er lavt i idle (0,03 W), så den passer godt i moderne systemer.Kapacitet: 2 TBInterface: PCI Express 4.0 x4, NVMe 1.4Læsehastighed: 7.300 MB/sSkrivehastighed: 6.850 MB/sEkstern DDR-cache: 2.048 MBHukommelsestype: 3D TLC NANDFunktioner: TRIM, S.M.A.R.T., SLC CachingSikkerhed: 256-bit AES hardwarekrypteringKomponent til: PC/LaptopDriftstemp.: 0 – 70 °COpbevaringstemp.: -40 – 85 °CStrømforbrug (læs/skriv/idle): 8,1 W / 7,4 W / 0,03 WMTBF: 1.600.000 timerMål (B × H × D): 2,2 × 0,35 × 8,0 cmUnderstøttede OS: Windows 11 x64, Windows 10 x64...

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Lagring
Vægt: 0.03g
EAN: 4719331869717
Varenr.: 1908519
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 NVMe - Gigabyte AORUS 7300 2 TB (PCIe 4.0)
-7%2.819 kr
Før 3.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD M.2 NVMe - Gigabyte AORUS 7300 2 TB (PCIe 4.0) billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Lagring
Vægt: 0.03g
EAN: 4719331869717
Varenr.: 1908519
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE AORUS Gen4 7300
2.894 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AORUS Gen4 SSD 7300 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AORUS Gen4 SSD 7300 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.751 kr2.751 krKøb
2Boligcenter DK2.799 kr2.799 krKøb
3Vivas DK2.819 kr2.898 krKøb
4Proshop DK2.894 kr2.894 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AORUS Gen4 SSD 7300 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på AORUS Gen4 SSD 7300 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.638 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 3.210 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.415 kr.

Den nuværende pris på 2.751 kr er 14% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for AORUS Gen4 SSD 7300 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for AORUS Gen4 SSD 7300 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.751 kr7 kr (0%)
29. maj 20262.758 kr48 kr (2%)
28. maj 20262.710 kr60 kr (2%)
23. maj 20262.770 kr1 kr (0%)
22. maj 20262.769 kr5 kr (0%)
20. maj 20262.764 kr41 kr (2%)
16. maj 20262.723 kr13 kr (0%)
14. maj 20262.710 kr5 kr (0%)
13. maj 20262.715 kr12 kr (0%)
12. maj 20262.703 kr15 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret