Gå til hovedindhold

Samsung 990 PRO MZ-V9P1T0BW - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0

SamsungHarddiskeEAN: 8806094215021
Pris fra 1.832 krtil 2.624 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 792 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.561 kr 20. mar.

Sammenlign priser på Samsung 990 PRO MZ-V9P1T0BW - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1832 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P1T0BW 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
1.832 kr
Til butik
Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P1T0BW 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Samsung 990 PRO MZ-V9P1T0BW - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: MZ-V9P1T0BW.
EAN: 8806094215021
Varenr.: 1001187742
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 990 PRO MZ-V9P1T0BW - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0
1.899 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 990 Pro SSD - 1TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0
1.899 kr
Til butik
Samsung 990 Pro SSD - 1TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 1 TB, intern, overførselshastighed: 7450 MB/s (læs) / 6900 MB/s (skriv), IOPS: 1200000 IOPS (læs) / 1550000 IOPS (skriv), 1GB LPDDR4 RAM, størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 4.0 x4 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory Express), hardware kryptering: 256 bit / TCG Opal, Samsung Pascal S4LV008 controller, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: SSD
Artikel nr.: MZ-V9P1T0BW
EAN: 8806094215021
Varenr.: 3103446
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Samsung 990 PRO Solid state-drev MZ-V9P1T0BW 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk
1.999 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD harddisk Samsung 990 PRO 1 TB M.2 NVMe PCIe 4.0
2.099 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD harddisk Samsung 990 PRO 1 TB M.2 NVMe PCIe 4.0
2.119 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P1T0BW 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
2.189 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung 990 PRO Solid state-drev MZ-V9P1T0BW 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
2.297 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung 990 Pro 1tb Ssd M.2 Pcie 4.0
2.624 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 990 PRO MZ-V9P1T0BW - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 990 PRO MZ-V9P1T0BW - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.832 kr1.832 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.899 kr1.899 krKøb
3Proshop DK1.899 kr1.899 krKøb
4Geekd1.999 kr1.999 krKøb
5Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
6Vivas DK2.119 kr2.188 krKøb
7Ultrashop2.189 kr2.189 krKøb
8Teknikproffset DK2.297 kr2.346 krKøb
9Dustin DK2.624 kr2.710,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung 990 PRO MZ-V9P1T0BW - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0

PriceData har fulgt prisen på Samsung 990 PRO MZ-V9P1T0BW - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 i 184 dage. Laveste pris i perioden er 999 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 1.888 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.663 kr.

Den nuværende pris på 1.832 kr er 10% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Samsung 990 PRO MZ-V9P1T0BW - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Samsung 990 PRO MZ-V9P1T0BW - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.832 kr8 kr (0%)
28. maj 20261.840 kr7 kr (0%)
26. maj 20261.833 kr17 kr (1%)
25. maj 20261.850 kr38 kr (2%)
24. maj 20261.888 kr55 kr (3%)
22. maj 20261.833 kr9 kr (0%)
21. maj 20261.842 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.841 kr9 kr (0%)
18. maj 20261.850 kr18 kr (1%)
17. maj 20261.832 kr8 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret