Gå til hovedindhold

Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0GW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

SamsungLagringsenhederEAN: 8806095255811
Pris fra 3.288,94 krtil 6.749 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 3.460,06 kr (51% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0GW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3288.94 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung 990 Pro 4 TB M2 PCI Express 40 NVMe V-NAND TLC
3.288,94 kr
Til butik
Samsung 990 Pro 4 TB M2 PCI Express 40 NVMe V-NAND TLC billede

Produktinformation

Samsung 990 Pro 4 TB M2 PCI Express 40 NVMe V-NAND TLC Oplev exceptionel hastighed og ydeevne med Samsung 990 Pro 4 TB NVMe SSD. Denne M.2-drev kombinerer det nyeste i PCI Express 4.0 teknologi med avanceret V-NAND TLC, hvilket muliggør lynhurtig dataov...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: skal sorteres
EAN: 8806095255811
Varenr.: 91790
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0GW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
5.484 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD NVMe Samsung 990 Pro 4 TB M.2 PCIe 4.0 med køleplade
-13%6.299 kr
Før 7.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD NVMe Samsung 990 Pro 4 TB M.2 PCIe 4.0 med køleplade billede

Produktinformation

Hurtig NVMe SSD til gaming og kreative workflowsOpgrader din pc eller spillekonsol med Samsung 990 Pro - en M.2 NVMe SSD på 4 TB, der leverer lynhurtige læse-/skrivehastigheder på op til 7.450/6.900 MB/s. Den er skabt til korte loadingtider, hurtige projektfiler og responsiv multitasking i krævende apps.Stabil ydeevne og smart sikkerhed990 Pro bruger V-NAND TLC og NVMe 2.0 over PCI Express 4.0 for høj og stabil performance. Indbygget 256-bit AES-hardwarekryptering beskytter dine data, mens S.M.A.R.T. og TRIM hjælper med at holde disken i topform over tid. Den integrerede køleplade hjælper med at holde ydeevnen konsistent under belastning.Kapacitet: 4 TBFormfaktor: M.2 2280 (22 × 80 mm)Interface: PCI Express 4.0, NVMe 2.0Læsehastighed: op til 7.450 MB/sSkrivehastighed: op til 6.900 MB/sHukommelsestype: V-NAND TLCHardwarekryptering: 256-bit AESUnderstøttelse: TRIM, S.M.A.R.T.MTBF: 1.500.000 timerEffektforbrug (gennemsnit): 5,4 W; maks.: 7,8 W; driftsspænding: 3,3 VDriftstemperatur: 0–70 °CStødtolerance under drift: 1.500 GKomponent til: PC/spillekonsolMål (B × D × H): 2,5 × 8,02 × 0,888 cmVægt: 28 g...

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Lagring
Vægt: 0.07g
EAN: 8806095255811
Varenr.: 1995810
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD NVMe Samsung 990 Pro 4 TB M.2 PCIe 4.0 med køleplade
-12%6.319 kr
Før 7.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung 990 Pro 4tb Ssd Heatsink M.2 Pcie 4.0
-21%6.749 kr
Før 8.536,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0GW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0GW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop3.288,94 kr3.288,94 krKøb
2CompuMail DK5.484 kr5.484 krKøb
3Boligcenter DK6.299 kr6.299 krKøb
4Vivas DK6.319 kr6.398 krKøb
5Dustin DK6.749 kr6.835,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0GW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0GW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.996 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 5.220 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.607 kr.

Den nuværende pris på 3.288,94 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 27% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0GW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0GW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20263.288,94 kr1.210,06 kr (27%)
24. maj 20264.499 kr1.210,06 kr (37%)
20. maj 20263.288,94 kr1.210,06 kr (27%)
18. maj 20264.499 kr1.210,06 kr (37%)
16. maj 20263.288,94 kr1.210,06 kr (27%)
15. maj 20264.499 kr1.210,06 kr (37%)
28. apr. 20263.288,94 kr1.663,06 kr (34%)
27. apr. 20264.952 kr1.663,06 kr (51%)
24. apr. 20263.288,94 kr1.931,06 kr (37%)
23. apr. 20265.220 kr1.931,06 kr (59%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret