Gå til hovedindhold

Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 5.0 x2 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0

SamsungLagringsenhederEAN: 8806095575674
Pris fra 849 krtil 2.749 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.900 kr (69% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 5.0 x2 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 849 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
2er Pack Samsung 990 EVO Plus SSD 1TB M.2 PCIe Gen4/Gen5 NVMe Internes Solid-State-Module
849 kr
Til butik
2er Pack Samsung 990 EVO Plus SSD 1TB M.2 PCIe Gen4/Gen5 NVMe Internes Solid-State-Module billede

Produktinformation

Samsung 990 EVO Plus SSD 1TB M2 PCIe Gen4/Gen5 NVMe - 2er Pack Opgrader din oplevelse med den kraftfulde Samsung 990 EVO Plus SSD 1TB, nu i en praktisk 2er pack. Disse interne solid-state-moduler er designet til højtydende lagring og leverer lynhurtige da...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Reservedele til Computer
EAN: 8806095575674
Varenr.: 84147
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 5.0 x2 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0
1.577 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 990 EVO Plus SSD - 1TB - M.2 2280 - PCIe 4.0
1.690 kr
Til butik
Samsung 990 EVO Plus SSD - 1TB - M.2 2280 - PCIe 4.0 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 1 TB, intern, overførselshastighed: 7150 MB/s (læs) / 6300 MB/s (skriv), IOPS: 850000 IOPS (læs) / 1350000 IOPS (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 4.0 x4 / PCI-Express 5.0 x2 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory Express), Samsung controller...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: SSD
Artikel nr.: MZ-V9S1T0BW
EAN: 8806095575674
Varenr.: 3303620
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung 990 EVO Plus SSD MZ-V9S1T0BW 1TB M.2 PCIe 5.0 x2 (NVMe)
1.832 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD harddisk Samsung 990 EVO Plus 1 TB M.2 NVMe PCIe 5.0 x2
-5%1.899 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD harddisk Samsung 990 EVO Plus 1 TB M.2 NVMe PCIe 5.0 x2
-5%1.919 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung 990 Evo Plus 1tb M.2 Pcie 4.0
2.749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 5.0 x2 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 5.0 x2 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop849 kr849 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.577 kr1.577 krKøb
3Proshop DK1.690 kr1.690 krKøb
4CompuMail DK1.832 kr1.832 krKøb
5Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
6Vivas DK1.919 kr1.988 krKøb
7Dustin DK2.749 kr2.835,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 5.0 x2 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0

PriceData har fulgt prisen på Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 5.0 x2 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 i 184 dage. Laveste pris i perioden er 848 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 1.672 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.071 kr.

Den nuværende pris på 849 kr er 21% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 46% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 5.0 x2 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 5.0 x2 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026849 kr719 kr (46%)
24. maj 20261.568 kr719 kr (85%)
20. maj 2026849 kr728 kr (46%)
18. maj 20261.577 kr728 kr (86%)
16. maj 2026849 kr728 kr (46%)
15. maj 20261.577 kr728 kr (86%)
28. apr. 2026849 kr692 kr (45%)
27. apr. 20261.541 kr692 kr (82%)
24. apr. 2026849 kr701 kr (45%)
23. apr. 20261.550 kr701 kr (83%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret