Gå til hovedindhold

Samsung 990 PRO MZ-V9P2T0CW - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme

SamsungLagringsenhederEAN: 8806094413755
Pris fra 1.749 krtil 3.590 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.841 kr (51% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Samsung 990 PRO MZ-V9P2T0CW - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1749 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung 990 PRO 2TB M.2 PCI Express 4.0 (NVMe)
1.749 kr
Til butik
Samsung 990 PRO 2TB M.2 PCI Express 4.0 (NVMe) billede

Produktinformation

Samsung 990 PRO 2TB M.2 PCI Express 4.0 NVMe Oplev den ultimative ydelse med Samsung 990 PRO 2TB M.2 PCI Express 4.0 NVMe SSD. Denne kraftfulde SSD kombinerer hurtig dataoverførsel med en imponerende lagerkapacitet, perfekt til gamere, kreative fagfolk og...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: USB)
EAN: 8806094413755
Varenr.: 111704
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P2T0CW 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
2.995 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 990 PRO MZ-V9P2T0CW - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme
3.288 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung 990 PRO Solid state-drev MZ-V9P2T0CW 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
3.406 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD NVMe M.2 Samsung 990 PRO 2 TB PCIe 4.0 x4 med køleplade
-5%3.499 kr
Før 3.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD NVMe M.2 Samsung 990 PRO 2 TB PCIe 4.0 x4 med køleplade
-5%3.519 kr
Før 3.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 990 Pro SSD - 2TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0
3.590 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 990 PRO MZ-V9P2T0CW - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 990 PRO MZ-V9P2T0CW - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop1.749 kr1.749 krKøb
2CompuMail DK2.995 kr2.995 krKøb
3CS MEGASTORE DK3.288 kr3.288 krKøb
4Teknikproffset DK3.406 kr3.455 krKøb
5Boligcenter DK3.499 kr3.499 krKøb
6Vivas DK3.519 kr3.588 krKøb
7Proshop DK3.590 kr3.590 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung 990 PRO MZ-V9P2T0CW - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme

PriceData har fulgt prisen på Samsung 990 PRO MZ-V9P2T0CW - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme i 185 dage. Laveste pris i perioden er 1.740 kr (registreret d. 1. december 2025), højeste er 3.116 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.112 kr.

Den nuværende pris på 1.749 kr er 17% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 42% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Samsung 990 PRO MZ-V9P2T0CW - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Samsung 990 PRO MZ-V9P2T0CW - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.749 kr1.246 kr (42%)
24. maj 20262.995 kr1.246 kr (71%)
20. maj 20261.749 kr1.367 kr (44%)
19. maj 20263.116 kr128 kr (4%)
18. maj 20262.988 kr1.239 kr (71%)
16. maj 20261.749 kr1.283 kr (42%)
15. maj 20263.032 kr1.283 kr (73%)
28. apr. 20261.749 kr969 kr (36%)
27. apr. 20262.718 kr969 kr (55%)
24. apr. 20261.749 kr969 kr (36%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret