Gå til hovedindhold

Samsung 990 PRO MZ-V9P4T0BW - SSD - krypteret - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption

SamsungLagringsenhederEAN: 8806094947205
Pris fra 4.767 krtil 6.624 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.857 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.499 kr 13. maj

Sammenlign priser på Samsung 990 PRO MZ-V9P4T0BW - SSD - krypteret - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4767 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 990 PRO MZ-V9P4T0BW - SSD - krypteret - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption
4.767 kr
Til butik
Samsung 990 PRO MZ-V9P4T0BW - SSD - krypteret - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption billede

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Interne harddiske
Farve: 1
Artikel nr.: MZ-V9P4T0BW
EAN: 8806094947205
Varenr.: 10594957
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0BW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
4.768 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung 990 PRO Solid state-drev MZ-V9P4T0BW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
5.218 kr
Til butik
Samsung 990 PRO Solid state-drev MZ-V9P4T0BW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Förbättrad hållbarhet, Utrustad med Dynamic Thermal Guard-skydd säkerställer Samsung 990 PRO optimal prestanda genom att förhindra överhettning, tillsammans med en robust stöt- och vibrationstolerans som skyddar dina data under oväntade stötar. Höghastighetsprestanda, Med en imponerande intern datahastighet på upp till 7450 MBps för läsning och 6900 MBps för skrivning, använder denna solid state-enhet PCI Express 4.0 x4 (NVMe)-gränssnittet för snabb dataöverföring, vilket gör den idealisk för krävande applikationer och multitasking. Avancerad säkerhet, Med 256-bitars AES-hårdvarukryptering och TCG Opal Encryption erbjuder Samsung 990 PRO en säker lagringslösning som skyddar känslig data från obehörig åtkomst. Effektiv drift, Funktioner som Device Sleep-stöd och ett lågeffektläge säkerställer att enheten fungerar effektivt, vilket minskar energikostnaderna samtidigt som hög prestanda bibehålls. Stor kapacitet och tillförlitlighet, En generös kapacitet på 4 TB backas upp av en MTBF-klassning på 1 500 000 timmar i kombination med S.M.A.R.T-kompatibilitet ger gott om lagringsutrymme för omfattande digitala bibliotek med pålitlig livslängd.

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: SSD
EAN: 8806094947205
Varenr.: C63870
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD Samsung 990 PRO 4 TB M.2 NVMe PCIe 4.0
-4%5.299 kr
Før 5.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD Samsung 990 PRO 4 TB M.2 NVMe PCIe 4.0
-4%5.319 kr
Før 5.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0BW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
5.319 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 990 Pro SSD - 4TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0
5.490 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung 990 Pro 4tb Ssd M.2 Pcie 4.0
6.624 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 990 PRO MZ-V9P4T0BW - SSD - krypteret - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 990 PRO MZ-V9P4T0BW - SSD - krypteret - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK4.767 kr4.767 krKøb
2CompuMail DK4.768 kr4.768 krKøb
3Teknikproffset DK5.218 kr5.267 krKøb
4Boligcenter DK5.299 kr5.299 krKøb
5Vivas DK5.319 kr5.388 krKøb
6Ultrashop5.319 kr5.319 krKøb
7Proshop DK5.490 kr5.490 krKøb
8Dustin DK6.624 kr6.710,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung 990 PRO MZ-V9P4T0BW - SSD - krypteret - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption

PriceData har fulgt prisen på Samsung 990 PRO MZ-V9P4T0BW - SSD - krypteret - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption i 168 dage. Laveste pris i perioden er 3.190,95 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 4.798 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.009 kr.

Den nuværende pris på 4.767 kr er 19% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Samsung 990 PRO MZ-V9P4T0BW - SSD - krypteret - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Samsung 990 PRO MZ-V9P4T0BW - SSD - krypteret - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20264.767 kr178 kr (4%)
29. maj 20264.589 kr182 kr (4%)
28. maj 20264.771 kr1.272 kr (36%)
13. maj 20263.499 kr1.218 kr (26%)
12. maj 20264.717 kr14 kr (0%)
11. maj 20264.703 kr8 kr (0%)
10. maj 20264.695 kr22 kr (0%)
9. maj 20264.717 kr161 kr (4%)
8. maj 20264.556 kr23 kr (1%)
6. maj 20264.533 kr23 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret