Gå til hovedindhold

Philips Evnia 8000 49M2C8900L 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz Dockingskærm - GEEKD.dk

PhilipsComputerskærmeEAN: 8712581803926
Pris fra 5.852 krtil 8.419 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.567 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.490 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Philips Evnia 8000 49M2C8900L 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz Dockingskærm - GEEKD.dk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5852 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Evnia 8000 49M2C8900L 49" 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz
5.852 kr
Til butik
Philips Evnia 8000 49M2C8900L 49" 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz billede

Produktinformation

Philips Evnia 8000 49M2C8900L - OLED-monitor - gaming - kurvet - 49" (48.9" til at se) - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - 1000 cd/m² - 1000000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højttalere med subwoofer - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: 49M2C8900L/00
EAN: 8712581803926
Varenr.: 1002149983
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
49" Philips Evnia 8000 49M2C8900L - 5120x1440 - 144Hz - QD-OLED - 90W USB-C - KVM switch
5.990 kr
Til butik
49" Philips Evnia 8000 49M2C8900L - 5120x1440 - 144Hz - QD-OLED - 90W USB-C - KVM switch billede

Produktinformation

Philips Evnia 8000 49M2C8900L OLED gaming monitor leverer immersiv ultrabred ydeevne og levende farver til kompetitivt gameplay og filmisk spiloplevelse. Størrelse: 49" Opløsning: 5120 x 1440 Opdateringsfrekvens: 144Hz (DisplayPort), 60Hz (HDMI) Paneltype: QD-OLED Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C with 90W USB-C Power Delivery Særlige funktioner: AMD FreeSync Premium Pro; DisplayHDR True Black 400; KVM switch; DTS Sound; USB hub Kurvet ultrabred farvegengivelse, adaptiv sync og høj toplysstyrke reducerer screen tearing og giver immersiv billedkvalitet med præcis bevægelseshåndtering til konkurrence- og filmisk spil.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 49M2C8900L/00
EAN: 8712581803926
Varenr.: 3256966
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Philips 49" gamingskærm 49M2C8900L/00
5.990 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Philips Evnia 8000 49M2C8900L 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz Dockingskærm - GEEKD.dk
6.611 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Evnia 8000 49M2C8900L 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz
7.119 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Philips Evnia 8000 49M2C8900L 49" buet QD-OLED gaming skærm
-9%8.399 kr
Før 9.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips Evnia 8000 49M2C8900L 49" buet QD-OLED gaming skærm
-9%8.419 kr
Før 9.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Evnia 8000 49M2C8900L 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz Dockingskærm - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Evnia 8000 49M2C8900L 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz Dockingskærm - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.852 kr5.852 krKøb
2Proshop DK5.990 kr5.990 krKøb
3Komplett DK5.990 kr5.990 krKøb
4Geekd6.611 kr6.611 krKøb
5Ultrashop7.119 kr7.119 krKøb
6Boligcenter DK8.399 kr8.399 krKøb
7Vivas DK8.419 kr9.618 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Evnia 8000 49M2C8900L 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz Dockingskærm - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Philips Evnia 8000 49M2C8900L 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz Dockingskærm - GEEKD.dk i 182 dage. Laveste pris i perioden er 5.299 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 7.010 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.342 kr.

Den nuværende pris på 5.852 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Philips Evnia 8000 49M2C8900L 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz Dockingskærm - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Philips Evnia 8000 49M2C8900L 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz Dockingskærm - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20265.852 kr5 kr (0%)
30. maj 20265.847 kr120 kr (2%)
29. maj 20265.967 kr23 kr (0%)
5. maj 20265.990 kr4 kr (0%)
3. maj 20265.986 kr23 kr (0%)
2. maj 20265.963 kr473 kr (9%)
2. apr. 20265.490 kr500 kr (8%)
10. mar. 20265.990 kr691 kr (13%)
24. feb. 20265.299 kr191 kr (3%)
19. feb. 20265.490 kr1.121 kr (17%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret