Gå til hovedindhold

Philips Evnia 8000 27M2N8500 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360Hz

PhilipsComputerskærmeEAN: 8712581806309
Pris fra 4.143 krtil 5.319 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.176 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.902 kr 4. apr.

Sammenlign priser på Philips Evnia 8000 27M2N8500 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360Hz og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4143 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Evnia 8000 27M2N8500 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360Hz
4.143 kr
Til butik
Philips Evnia 8000 27M2N8500 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360Hz billede

Produktinformation

Philips Evnia 8000 27M2N8500 - OLED-monitor - gaming - 27" (26.5" til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 360 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: 27M2N8500/00
EAN: 8712581806309
Varenr.: 1002349211
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
26.5" Philips Evnia 8000 - 2560x1440 (QHD) - 360Hz - QD-OLED
-3%4.354 kr
Før 4.486 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
26.5" Philips Evnia 8000 - 2560x1440 (QHD) - 360Hz - QD-OLED billede

Produktinformation

Philips Evnia 8000 27M2N8500/00 OLED gaming monitor er skabt til hurtigt, kompetitivt gameplay med QD-OLED klarhed og HDR for livlige farver og dybe sorte. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringshastighed: 360Hz Paneltype: QD-OLED Tilslutning: 2x HDMI, DisplayPort, USB 3.2 Gen 1 hub Særlige funktioner: DisplayHDR TrueBlack 400; 0.03 ms (GtG) responstid; 99% DCI-P3; 1000 cd/m² toplysstyrke Meget lav latenstid og bred farvedækning sikrer responsiv ydeevne og præcise, klare billeder til både hurtige kampe og farvekritisk kreativt arbejde.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 27M2N8500/00
EAN: 8712581806309
Varenr.: 3300433
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Philips 27" gamingskærm 27M2N8500/00
4.399 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
PHILIPS 27M2N8500/00 27" - Gamingskærm - 360Hz - GEEKD.dk
4.509 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Evnia 8000 27M2N8500 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360Hz
5.149 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming skærm Philips Evnia 27" QD‑OLED 2560×1440 360 Hz - hvid
-16%5.299 kr
Før 6.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming skærm Philips Evnia 27" QD‑OLED 2560×1440 360 Hz - hvid
-16%5.319 kr
Før 6.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Evnia 8000 27M2N8500 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Evnia 8000 27M2N8500 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.143 kr4.143 krKøb
2Proshop DK4.354 kr4.354 krKøb
3Komplett DK4.399 kr4.399 krKøb
4Geekd4.509 kr4.509 krKøb
5Ultrashop5.149 kr5.149 krKøb
6Boligcenter DK5.299 kr5.299 krKøb
7Vivas DK5.319 kr5.488 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Evnia 8000 27M2N8500 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360Hz

PriceData har fulgt prisen på Philips Evnia 8000 27M2N8500 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360Hz i 184 dage. Laveste pris i perioden er 3.490 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 4.815 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.169 kr.

Den nuværende pris på 4.143 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for Philips Evnia 8000 27M2N8500 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for Philips Evnia 8000 27M2N8500 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20264.143 kr24 kr (1%)
21. maj 20264.119 kr24 kr (1%)
20. maj 20264.143 kr55 kr (1%)
19. maj 20264.198 kr24 kr (1%)
18. maj 20264.174 kr31 kr (1%)
17. maj 20264.143 kr55 kr (1%)
16. maj 20264.198 kr3 kr (0%)
15. maj 20264.201 kr58 kr (1%)
13. maj 20264.143 kr31 kr (1%)
12. maj 20264.174 kr48 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret