Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS ROG Strix OLED XG27AQDNG 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360 Hz

ASUSTeK COMPUTERComputerskærmeEAN: 4711636206037
Pris fra 4.587 krtil 4.899 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 312 kr (6% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG Strix OLED XG27AQDNG 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360 Hz og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4587 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Strix XG27AQDNG 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360Hz
4.587 kr
Til butik
ASUS ROG Strix XG27AQDNG 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360Hz billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG27AQDNG - OLED-monitor - gaming - 27" (26.5" til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 360 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM0CH0-B01971
EAN: 4711636206037
Varenr.: 1003829132
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
26.5" ASUS ROG Strix OLED XG27AQDNG - 2560x1440 - 360Hz - QD-OLED
-4%4.899 kr
Før 5.083 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
26.5" ASUS ROG Strix OLED XG27AQDNG - 2560x1440 - 360Hz - QD-OLED billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG27AQDNG gaming monitor combines QD-OLED clarity with extreme blacks, high brightness, and ultra-fast 0.03ms response for fluid, immersive gameplay and precise visuals. Size: 26.5" Resolution: 2560 x 1440 Refresh rate: 360Hz Panel type: QD-OLED Connectivity: 2x HDMI 2.1, DisplayPort 1.4, 2x USB 3.2 Type-A Special features: HDR10; FreeSync Premium Pro ASUS OLED Care; Extreme Low Motion Blur; Aura Sync lighting Precise color reproduction, ultra-smooth motion, and advanced gaming technologies deliver distraction-free, high-fidelity visuals and customizable comfort for competitive and immersive gaming sessions.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM0CH0-B01971
EAN: 4711636206037
Varenr.: 3434548

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix OLED XG27AQDNG 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix OLED XG27AQDNG 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.587 kr4.587 krKøb
2Proshop DK4.899 kr4.899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Strix OLED XG27AQDNG 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360 Hz

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Strix OLED XG27AQDNG 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360 Hz i 149 dage. Laveste pris i perioden er 4.587 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 5.468 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.163 kr.

Den nuværende pris på 4.587 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for ASUS ROG Strix OLED XG27AQDNG 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360 Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for ASUS ROG Strix OLED XG27AQDNG 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360 Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20264.587 kr312 kr (6%)
23. maj 20264.899 kr296 kr (6%)
14. maj 20265.195 kr124 kr (2%)
13. maj 20265.071 kr56 kr (1%)
12. maj 20265.127 kr112 kr (2%)
7. maj 20265.239 kr56 kr (1%)
6. maj 20265.183 kr56 kr (1%)
5. maj 20265.239 kr23 kr (0%)
4. maj 20265.216 kr23 kr (0%)
30. apr. 20265.239 kr112 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret