Gå til hovedindhold

Philips Evnia 3000 32M2C3500L 32" Fast VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz

PhilipsComputerskærmeEAN: 8721038001532
Pris fra 1.597 krtil 2.229 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 632 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.413 kr 4. apr.

Sammenlign priser på Philips Evnia 3000 32M2C3500L 32" Fast VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1597 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
32" Philips Evnia 3000 32M2C3500L - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - VA
1.597 kr
Til butik
32" Philips Evnia 3000 32M2C3500L - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - VA billede

Produktinformation

Philips Evnia 3000 32M2C3500L monitor leverer hurtig, præcis gaming på en buet VA-panel for en immersiv, kompetitiv oplevelse. Størrelse: 32" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringshastighed: 180Hz Paneltype: Fast VA Tilslutningsmuligheder: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: AMD FreeSync Premium; HDR10; Buet design; 300 cd/m² lysstyrke Høj kontrast, HDR-support og hurtig responstid mindsker bevægelsessløring og screen tearing for en mere jævn og præcis oplevelse samt levende multimedieindhold.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 32M2C3500L/00
EAN: 8721038001532
Varenr.: 3292475
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Evnia 3000 32M2C3500L 32" Fast VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz
1.811 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming skærm Philips Evnia 32" QHD buet 180 Hz (32M2C3500L)
-10%1.899 kr
Før 2.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gaming skærm Philips Evnia 32" QHD buet 180 Hz (32M2C3500L) billede

Produktinformation

Fordele ved buet gaming skærmOplev mere indlevelse i spil og film med Philips Evnia 32" QHD. Den buede 1500R skærm omslutter dit synsfelt, mens den høje opdateringshastighed på 180 Hz og hurtig 0,5 ms respons leverer glatte bevægelser og præcise reaktioner. QHD-opløsning på 2.560 × 1.440 giver knivskarpe detaljer, og Fast VA-panelet med høj kontrast gør mørke scener dybe og levende.Skabt til komfort og lange sessionerSkærmen er udstyret med Flicker-Free og Low Blue Light for mere behagelige øjne under lange gaming- eller arbejdsdage. AMD FreeSync hjælper med at minimere hakken og tearing. Antirefleks med 25 % haze holder billedet klart i forskellige lysforhold. Den slanke kulsort/charcoal finish og den medfølgende stand giver et rent setup.Tilkoblinger og praktiske detaljerTilslut nemt dine enheder via 2× HDMI 2.0 og 2× DisplayPort 1.4. Der er også hovedtelefonudgang. OSD med 21 sprog gør det let at finjustere billedet. VESA 100 × 100 mm åbner for fleksibel væg- eller armmontering.Skærmstørrelse: 80 cm (31,5")Opløsning: 2.560 × 1.440 (QHD), 16:9Panel: Fast VA, buet 1500R, antirefleksMaks. opdateringshastighed: 180 HzResponstid: 0,5 msLysstyrke: 300 cd/m²Kontrastforhold: 3.500:1Farver: 16,7 mio.; sRGB 120 %, NTSC 106 %Betragningsvinkler: 178°/178°HDR: HDR10Synlig størrelse: 69,7 × 39,2 cmTilslutninger: 2× HDMI 2,0, 2× DisplayPort 1,4, hovedtelefonudgangFunktioner: AMD FreeSync, Flicker-Free, Low Blue Light, lav input lagMontering: VESA 100 × 100 mm; tilt −5° til 20°Mål med stand: H × B × D: 51,9 × 70,9 × 25,0 cmVægt med/uden stand: 6,85 kg / 6,02 kgStrøm: 100–240 V; typisk forbrug 33,8 W; standby 0,5 W...

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skærme
Vægt: 12.32g
EAN: 8721038001532
Varenr.: 1909113
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming skærm Philips Evnia 32" QHD buet 180 Hz (32M2C3500L)
-9%1.919 kr
Før 2.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Philips 32" curved gamingskærm 32M2C3500L/00
1.990 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Evnia 3000 32M2C3500L 32 Fast VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz
2.229 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Evnia 3000 32M2C3500L 32" Fast VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Evnia 3000 32M2C3500L 32" Fast VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.597 kr1.597 krKøb
2CompuMail DK1.811 kr1.811 krKøb
3Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
4Vivas DK1.919 kr2.088 krKøb
5Komplett DK1.990 kr1.990 krKøb
6Ultrashop2.229 kr2.229 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Evnia 3000 32M2C3500L 32" Fast VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz

PriceData har fulgt prisen på Philips Evnia 3000 32M2C3500L 32" Fast VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.399 kr (registreret d. 6. januar 2026), højeste er 1.773 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.587 kr.

Den nuværende pris på 1.597 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for Philips Evnia 3000 32M2C3500L 32" Fast VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for Philips Evnia 3000 32M2C3500L 32" Fast VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.597 kr56 kr (4%)
30. maj 20261.541 kr66 kr (4%)
29. maj 20261.607 kr88 kr (6%)
28. maj 20261.519 kr88 kr (5%)
26. maj 20261.607 kr78 kr (5%)
25. maj 20261.529 kr78 kr (5%)
20. maj 20261.607 kr163 kr (11%)
13. maj 20261.444 kr31 kr (2%)
4. apr. 20261.413 kr66 kr (4%)
1. apr. 20261.479 kr50 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret