Gå til hovedindhold

Patriot Memory Patriot SSD Viper VP4300 Lite 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

Patriot MemoryLagringsenhederEAN: 4711378425376
Pris fra 1.838 krtil 2.189 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 351 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.807 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Patriot SSD Viper VP4300 Lite 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1838 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot SSD Viper VP4300 Lite 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
1.838 kr
Til butik
Patriot SSD Viper VP4300 Lite 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Patriot Viper VP4300 Lite - SSD - 2 TB - gaming - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: VP4300L2TBM28H
EAN: 4711378425376
Varenr.: 1001354370
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot Viper VP4300 Lite SSD - 2TB - PCIe 4.0 - M.2 2280
1.869 kr
Til butik
Patriot Viper VP4300 Lite SSD - 2TB - PCIe 4.0 - M.2 2280 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 2 TB, intern, overførselshastighed: 7400 MB/s (læs) / 6400 MB/s (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 4.0 x4 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory Express), farve: sort -Compatible with Sony PlayStation 5

Produktspecifikationer

Mærke: Patriot
Kategori: SSD
Artikel nr.: VP4300L2TBM28H
EAN: 4711378425376
Varenr.: 3197332
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 NVMe Patriot Viper VP4300 Lite 2 TB PCIe 4.0 x4
-5%2.099 kr
Før 2.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD M.2 NVMe Patriot Viper VP4300 Lite 2 TB PCIe 4.0 x4 billede

Produktinformation

Patriot Viper VP4300 Lite - SSD - 2 TB - gaming - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)GenereltBredde: 2.2 cmDybde: 8 cmEgenskaber: Thermal sensorSmartECCHost Memory Buffer (HMB)PS5-kompatibelgrafen-varmeskjoldONFi 5.0 flashNVMe 2.0Enhedstype: Solid state-drev - internGrænseflade: PCIe 4.0 x4 (NVMe)Højde: 0.38 cmKapacitet: 2 TBModel: M.2 2280Vægt: 9 gPræstationIntern datahastighed: 7400 MBps (læs) / 6400 MBps (skriv)SSD-udholdenhed: 1600 TBEkspansion og forbindelseInterface: 1 x PCI Express 4.0 x4 (NVMe)Kompatibel bås: M.2 2280Programmer & SystemkravOS nødvendig: Microsoft Windows 7 / 8 / 8.1 / 10 / 11DiverseOverensstemmelsesstandarder: BSMIFCCRoHSUKCAMål & vægt (forsendelse)Bredde ved forsendelse: 10 cmDybde ved forsendelse: 13.2 cmHøjde ved forsendelse: 0.66 cmVægt ved forsendelse: 20 gProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 5 årMiljømæssige parametreMaks. driftstemperatur:

Produktspecifikationer

Kategori: Harddiske
Vægt: 0.5g
EAN: 4711378425376
Varenr.: 1811910
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 NVMe Patriot Viper VP4300 Lite 2 TB PCIe 4.0 x4
-5%2.119 kr
Før 2.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Patriot SSD Viper VP4300 Lite 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
2.189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot SSD Viper VP4300 Lite 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot SSD Viper VP4300 Lite 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.838 kr1.838 krKøb
2Proshop DK1.869 kr1.869 krKøb
3Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
4Vivas DK2.119 kr2.188 krKøb
5Ultrashop2.189 kr2.189 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Patriot SSD Viper VP4300 Lite 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Patriot SSD Viper VP4300 Lite 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) i 133 dage. Laveste pris i perioden er 1.794 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 2.208 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.897 kr.

Den nuværende pris på 1.838 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 56 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Patriot SSD Viper VP4300 Lite 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Patriot SSD Viper VP4300 Lite 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.838 kr9 kr (0%)
29. maj 20261.847 kr9 kr (0%)
27. maj 20261.856 kr9 kr (0%)
26. maj 20261.865 kr27 kr (1%)
25. maj 20261.838 kr9 kr (0%)
24. maj 20261.847 kr9 kr (0%)
23. maj 20261.856 kr9 kr (0%)
22. maj 20261.865 kr27 kr (1%)
21. maj 20261.838 kr9 kr (0%)
20. maj 20261.847 kr9 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret