Gå til hovedindhold

Kingston Ssdnow A400 240gb Ssd 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s

KingstonLagringsenhederEAN: 0740617261219
Pris fra 516 krtil 769 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 253 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 456 kr 6. maj

Sammenlign priser på Kingston Ssdnow A400 240gb Ssd 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 516 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston SSDNow A400 SSD - 240GB - 2.5" - SATA-600
516 kr
Til butik
Kingston SSDNow A400 SSD - 240GB - 2.5" - SATA-600 billede

Produktinformation

SSD (Solid state drive), 240 GB, intern, Datahastighed: 500 MBps (læs) / 350 MBps (skriv), IOPS: (læs) / (skriv), 2.5", SATA-600 - Phison S11 Controller NB! Leveres retail, dog uden 3.5'' monteringsbeslag, data- og strømkabler, se listen "Tilbehør"

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: SSD
Artikel nr.: SA400S37/240G
EAN: 0740617261219
Varenr.: 2591191
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston SSD A400 240GB 2.5" SATA-600
528 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kingston 240GB A400 SATA3 2.5 SSD (7mm height)
-22%649 kr
Før 829 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kingston 240GB A400 SATA3 2.5 SSD (7mm height) billede

Produktinformation

Kingston A400 SSD, 240GB, 2.5", SATA 6Gb/s, NAND TLC Flash, 7mm height, 2ch Controller, black, Kingston’s A400 solid-state drive dramatically improves the responsiveness of your existing system with incredible boot, loading and transfer times compared to mechanical hard drives. Powered by a latest-gen controller for read and write speeds of up to 500MB/s and 450MB/s*, this SSD is 10x faster than a traditional hard drive* for higher performance, ultra-responsive multi-tasking and an overall faster system. Also more reliable and durable than a hard drive, A400 is built with Flash memory. There are no moving parts, making it less likely to fail than a mechanical hard drive. It’s also cooler and quieter, and its shock and vibration resistance makes it ideal for notebooks and other mobile computing devices. This SSD is designed for use in desktop and notebook computer workloads, and is not intended for server environments. Fast start-up, loading and file transfers, More reliable and durable than a hard drive, Multiple capacities with space for applications or a hard drive replacement, 500MB/s read, 350MB/S write, SSD height 7mm.

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: SSD
EAN: 0740617261219
Varenr.: 38-62200
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston SSD A400 240GB 2.5 SATA-600
679 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Ssdnow A400 240gb Ssd 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s
-0%686 kr
Før 686,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD 2,5" Kingston A400 240 GB SATA III TLC
749 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD 2,5" Kingston A400 240 GB SATA III TLC
769 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Ssdnow A400 240gb Ssd 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Ssdnow A400 240gb Ssd 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK516 kr555 krKøb
2CompuMail DK528 kr528 krKøb
3Teknikproffset DK649 kr698 krKøb
4Ultrashop679 kr679 krKøb
5Dustin DK686 kr772,25 krKøb
6Boligcenter DK749 kr749 krKøb
7Vivas DK769 kr848 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston Ssdnow A400 240gb Ssd 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s

PriceData har fulgt prisen på Kingston Ssdnow A400 240gb Ssd 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s i 182 dage. Laveste pris i perioden er 262 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 518 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 463 kr.

Den nuværende pris på 516 kr er 11% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Kingston Ssdnow A400 240gb Ssd 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Kingston Ssdnow A400 240gb Ssd 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026516 kr1 kr (0%)
28. maj 2026517 kr1 kr (0%)
27. maj 2026518 kr1 kr (0%)
25. maj 2026517 kr2 kr (0%)
24. maj 2026515 kr2 kr (0%)
23. maj 2026517 kr1 kr (0%)
22. maj 2026518 kr14 kr (3%)
19. maj 2026504 kr1 kr (0%)
16. maj 2026503 kr3 kr (1%)
15. maj 2026500 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret