Gå til hovedindhold

4G LTE router - MikroTik LHG LTE18 Kit, udendørs, Gigabit LAN

MikrotikNetværkEAN: 4752224007414
Pris fra 1.810 krtil 2.744 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 934 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.724 kr 10. maj

Sammenlign priser på 4G LTE router - MikroTik LHG LTE18 Kit, udendørs, Gigabit LAN og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1810 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Mikrotik LHG LTE18 kit Cellulær udendørs signal booster Hvid
1.810 kr
Til butik
Mikrotik LHG LTE18 kit Cellulær udendørs signal booster Hvid billede

Produktinformation

Mikrotik LHG LTE18 kit. Type: Cellulær udendørs signal booster, Datanetværk: 3G, LTE, Processormodel: 88F3720. Strømkilde type: PoE, Indgangsspænding: 12 - 57 V, Strømforbrug (typisk): 8 W. Compliance-certifikater: CE, RoHS, Certificering: EAC. Bredde: 391 mm, Dybde: 227 mm, Højde: 391 mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: LHGGM&EG18-EA
EAN: 4752224007414
Varenr.: 1000542422
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
4G LTE router - MikroTik LHG LTE18 Kit, udendørs, Gigabit LAN
-4%2.199 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
4G LTE router - MikroTik LHG LTE18 Kit, udendørs, Gigabit LAN billede

Produktinformation

Fordele ved 4G LTE router til stabilt internetMikroTik LHG LTE18 Kit er en udendørs 4G-løsning, der samler signalet i en kompakt parabolformet enhed og leverer internet via kabel til din router eller computer. Perfekt til steder med svagt mobilsignal, sommerhuse eller byggepladser, hvor du ønsker en enkel forbindelse via SIM-kort og kablet netværk. Med Gigabit Ethernet får du en hurtig, kablet forbindelse til dit lokale netværk.Til hvem og hvorforProduktet er til dig, der vil have pålidelig 4G-internetadgang uden indbygget Wi‑Fi. Du får én RJ‑45 LAN-port til direkte tilslutning til netværksudstyr, og understøttelse af MU‑MIMO hjælper med effektiv udnyttelse af mobilforbindelsen. Løsningen er designet til 3G/4G data-deling og er velegnet i kategorien routere til netværk.Type: 4G LTE router (udendørs kit)LAN-porte: 1 × RJ‑45LAN-hastighed: 10/100/1000 Mbit/sWi‑Fi: NejMesh-understøttelse: NejMU‑MIMO: Ja3G/4G data-deling: JaBrand: MikroTik...

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Routere
Vægt: 6.75g
EAN: 4752224007414
Varenr.: 1927687
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
4G LTE router - MikroTik LHG LTE18 Kit, udendørs, Gigabit LAN
-4%2.219 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
4G LTE router - MikroTik LHG LTE18 Kit, udendørs, Gigabit LAN billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Routere
Vægt: 6.75g
EAN: 4752224007414
Varenr.: 1927687
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MikroTik LHG LTE18 kit with 800MHz
2.449 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Lhg Lte18 Kit Lte Lte Category 18 Antenna/modem
2.744 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 4G LTE router - MikroTik LHG LTE18 Kit, udendørs, Gigabit LAN koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 4G LTE router - MikroTik LHG LTE18 Kit, udendørs, Gigabit LAN koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.810 kr1.810 krKøb
2Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
3Vivas DK2.219 kr2.298 krKøb
4Ultrashop2.449 kr2.449 krKøb
5Dustin DK2.744 kr2.830,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 4G LTE router - MikroTik LHG LTE18 Kit, udendørs, Gigabit LAN

PriceData har fulgt prisen på 4G LTE router - MikroTik LHG LTE18 Kit, udendørs, Gigabit LAN i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.724 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 2.869 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.038 kr.

Den nuværende pris på 1.810 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for 4G LTE router - MikroTik LHG LTE18 Kit, udendørs, Gigabit LAN. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for 4G LTE router - MikroTik LHG LTE18 Kit, udendørs, Gigabit LAN de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.810 kr4 kr (0%)
24. maj 20261.814 kr65 kr (4%)
23. maj 20261.749 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.752 kr5 kr (0%)
20. maj 20261.747 kr2 kr (0%)
17. maj 20261.749 kr2 kr (0%)
16. maj 20261.747 kr12 kr (1%)
14. maj 20261.735 kr5 kr (0%)
12. maj 20261.730 kr6 kr (0%)
10. maj 20261.724 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret