Gå til hovedindhold

Mercusys MB230-4G, Wi-Fi 5 (802.11ac), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 4G, Hvid, Stationær router/pol router

MercusysNetværkEAN: 6957939001827
Pris fra 379 krtil 749 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 370 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 314 kr 3. maj

Sammenlign priser på Mercusys MB230-4G, Wi-Fi 5 (802.11ac), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 4G, Hvid, Stationær router/pol router og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 379 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Mercusys MB230-4G Trådløs router
379 kr
Til butik
Mercusys MB230-4G Trådløs router billede

Produktinformation

Mercusys MB230-4G Trådløs Router Desktop Oplev en problemfri internetforbindelse med Mercusys MB230-4G Trådløs Router. Denne avancerede router tilbyder hurtig 4G LTE-forbindelse, der sikrer, at du kan streame, surfe og spille uden afbrydelser. Takket være...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Mercusys
Kategori: Trådløse Routere
EAN: 6957939001827
Varenr.: 81572
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Mercusys MB230-4G AC1200 4G+ LTE Router
599 kr
Til butik
Mercusys MB230-4G AC1200 4G+ LTE Router billede

Produktinformation

Gør det nemt at dele en mobil internetforbindelse med en 4G router. Mercusys MB230-4G AC1200 4G+ LTE Router er velegnet til hjemmenetværk, sommerhus, mobilbrug og kontor, hvor du vil dele en mobilforbindelse trådløst. Routeren udnytter 4G+ Cat 6 til at hente data via mobilnettet og deler forbindelsen videre som WiFi 5 (802.11ac). Den samlede trådløse hastighed er op til 1200 Mbps fordelt på 2,4 GHz og 5 GHz-båndet, så du kan håndtere både lette og mere krævende onlineopgaver på samme netværk. 4G+ Cat 6 med op til 300 Mbps download Med 4G+ Cat 6 kan routeren levere downloadhastigheder op til 300 Mbps og upload op til 100 Mbps, afhængigt af dit mobilabonnement og dækning. Forbindelsen hentes via et Nano-SIM-kort, så du kan bruge den samme mobilforbindelse flere steder, f.eks. i sommerhuset eller på kontoret. Dual-band WiFi 5 AC1200 til mange enheder WiFi 5 (802.11ac) giver en samlet trådløs hastighed på op til 1200 Mbps. De to bånd på 2,4 GHz og 5 GHz gør det muligt at fordele trafikken, så simple opgaver kan ligge på 2,4 GHz, mens mere datakrævende aktiviteter kan bruge 5 GHz. Kablede forbindelser, sikkerhed og styring Routeren har 1x WAN/LAN og 1x LAN-port, så du også kan tilslutte udstyr med netværkskabel. WPA3-sikkerhed hjælper med at beskytte dit trådløse netværk, og stemmestyring via Amazon Alexa og Google Assistant gør det muligt at integrere routeren i et understøttet smart home-setup. Kompakt format til fleksibel placering Med dimensioner på 95 x 61 x 166 mm fylder routeren begrænset og er nem at placere på en hylde eller et skrivebord, uanset om du bruger den i hjemmet, sommerhuset eller på kontoret. I pakken: Mercusys MB230-4G router, netværkskabel og strømforsyning.

Produktspecifikationer

Mærke: Mercusys
Kategori: 4G Router
Artikel nr.: MB230-4G
EAN: 6957939001827
Varenr.: 66182
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Mercusys MB230-4G, Wi-Fi 5 (802.11ac), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 4G, Hvid, Stationær router/pol router
650 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MERCUSYS MB230-4G wireless router - Wireless router
749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mercusys MB230-4G, Wi-Fi 5 (802.11ac), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 4G, Hvid, Stationær router/pol router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mercusys MB230-4G, Wi-Fi 5 (802.11ac), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 4G, Hvid, Stationær router/pol router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop379 kr379 krKøb
2Av-Cables DK599 kr599 krKøb
3CS MEGASTORE DK650 kr689 krKøb
4Proshop DK749 kr788 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mercusys MB230-4G, Wi-Fi 5 (802.11ac), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 4G, Hvid, Stationær router/pol router

PriceData har fulgt prisen på Mercusys MB230-4G, Wi-Fi 5 (802.11ac), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 4G, Hvid, Stationær router/pol router i 184 dage. Laveste pris i perioden er 314 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 599 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 469 kr.

Den nuværende pris på 379 kr er 19% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for Mercusys MB230-4G, Wi-Fi 5 (802.11ac), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 4G, Hvid, Stationær router/pol router. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for Mercusys MB230-4G, Wi-Fi 5 (802.11ac), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 4G, Hvid, Stationær router/pol router de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026379 kr220 kr (37%)
24. maj 2026599 kr220 kr (58%)
20. maj 2026379 kr220 kr (37%)
18. maj 2026599 kr220 kr (58%)
16. maj 2026379 kr219 kr (37%)
15. maj 2026598 kr219 kr (58%)
6. maj 2026379 kr65 kr (21%)
3. maj 2026314 kr65 kr (17%)
1. maj 2026379 kr57 kr (18%)
30. apr. 2026322 kr67 kr (17%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret