Gå til hovedindhold

LG UltraFine 27US550-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz

LGComputerskærmeEAN: 8806096253700
Pris fra 1.542 krtil 2.149 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 607 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.440 kr 22. maj

Sammenlign priser på LG UltraFine 27US550-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1542 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LG UltraFine 27US550-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz
1.542 kr
Til butik
LG UltraFine 27US550-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz billede

Produktinformation

LG UltraFine 27US550-W - LED-skærm - 27" - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 60 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 5 ms - 2xHDMI, DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 27US550-W.AEU
EAN: 8806096253700
Varenr.: 1002672238
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" LG UltraFine 27US550-W - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS
1.613 kr
Til butik
27" LG UltraFine 27US550-W - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

LG UltraFine 27US550-W monitor leverer præcise farver og brede betragtningsvinkler til kreativt arbejde og produktivitet med IPS-panel og HDR-understøttelse. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Tilslutning: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: HDR10; Flicker-Safe; Reader Mode; Dynamic Action Sync; Black Stabilizer; Smart Energy Saving Præcis farvegengivelse, HDR-understøttelse og ergonomiske justeringsmuligheder hjælper professionelle og kreative med at arbejde længere med mindre belastning af øjnene og præcis visuel detalje.

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 27US550-W
EAN: 8806096253700
Varenr.: 3329461
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LG 27US550-W 27" 4K IPS skærm - hvid
-5%1.899 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LG 27US550-W 27" 4K IPS skærm - hvid billede

Produktinformation

Skarp 4K billedkvalitet til arbejde og underholdningLG 27US550-W er en 27" 4K IPS skærm, der leverer knivskarp opløsning på 3.840 × 2.160 og brede betragtningsvinkler på 178°/178°. Med HDR10 og 90 % DCI‑P3 farverum får du levende farver og flot kontrast - ideel til hjemmekontor, foto, video og streaming. Den flade IPS‑paneltype giver naturlige farver og stabilt billede over hele skærmen.Komfort og fleksibilitet i hverdagenSkærmen er designet til hjemmemiljøet med fokus på komfort: højdejustering, tilt, drej og pivot gør det let at finde en ergonomisk arbejdsstilling eller rotere til portrætvisning. Flimmerfri teknologi reducerer træthed ved lange sessioner, og den typiske lysstyrke på 300 cd/m² giver et klart billede i de fleste rum.Nem tilslutning i 4KTilslut pc, bærbar eller konsol via 2× HDMI 2.0 eller DisplayPort 1.4. Der er også hovedtelefonudgang. Maksimal opdateringshastighed er 60 Hz med 5 ms svartid, så du får et responsivt desktop‑miljø til produktivitet og underholdning.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cmOpløsning: 3.840 × 2.160 (16:9)Panel: IPS, fladLysstyrke: 300 cd/m²Kontrast: 1.000:1Farverum: DCI‑P3 90 %, HDR10Betragtningsvinkler: 178°/178°Opdateringshastighed: 60 HzSvartid: 5 msTilslutninger: 2× HDMI 2.0, 1× DisplayPort 1.4, 1× hovedtelefonudgangErgonomi: Højdejusterbar, tilt, drej, pivot; VESA 100 × 100 mmStrømforbrug (typisk/maks.): 25,9 W / 33,6 WEnergiklasse (SDR/HDR): F / GMål med stand: H 53,92 × B 61,35 × D 25,32 cmMål uden stand: H 36,35 × B 61,35 × D 4,54 cmVægt med/uden stand: 4,2 kg / 7,3 kgMedfølger: Stand, AC‑kabel, HDMI‑kabel...

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skærme
Vægt: 13.3g
EAN: 8806096253700
Varenr.: 2064217
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LG 27US550-W 27" 4K IPS skærm - hvid
-5%1.919 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
LG UltraFine 27US550-W 27 IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz
2.149 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraFine 27US550-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraFine 27US550-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.542 kr1.542 krKøb
2Proshop DK1.613 kr1.613 krKøb
3Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
4Vivas DK1.919 kr2.088 krKøb
5Ultrashop2.149 kr2.149 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LG UltraFine 27US550-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz

PriceData har fulgt prisen på LG UltraFine 27US550-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.410 kr (registreret d. 17. februar 2026), højeste er 1.556 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.496 kr.

Den nuværende pris på 1.542 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for LG UltraFine 27US550-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for LG UltraFine 27US550-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.542 kr102 kr (7%)
22. maj 20261.440 kr33 kr (2%)
20. maj 20261.473 kr8 kr (1%)
14. maj 20261.465 kr8 kr (1%)
12. maj 20261.457 kr99 kr (6%)
11. maj 20261.556 kr29 kr (2%)
10. maj 20261.527 kr29 kr (2%)
9. maj 20261.556 kr29 kr (2%)
8. maj 20261.527 kr83 kr (6%)
7. maj 20261.444 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret