Gå til hovedindhold

LG UltraFine 27US500-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz

LGComputerskærmeEAN: 8806096167892
Pris fra 1.530 krtil 2.229 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 699 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.359 kr 11. mar.

Sammenlign priser på LG UltraFine 27US500-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1530 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LG UltraFine 27US500-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz
1.530 kr
Til butik
LG UltraFine 27US500-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz billede

Produktinformation

LG UltraFine 27US500-W - LED-skærm - 27" - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 60 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 5 ms - 2xHDMI, DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 27US500-W.AEU
EAN: 8806096167892
Varenr.: 1002326868
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" LG UltraFine 27US500-W - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS
1.590 kr
Til butik
27" LG UltraFine 27US500-W - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

LG UltraFine 27US500-W monitor leverer detaljeret HDR-oplevelse og præcis farvegengivelse ideel til kreativt arbejde og produktivitet, takket være sit IPS-panel og brede betragtningsvinkler. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: HDR10; Reader Mode; Flicker Safe; Dynamic Action Sync; 3-side virtually borderless Præcise farver, HDR-understøttelse og lav input lag gør den godt egnet til billed- og videoredigering og sikrer komfortable lange arbejdsperioder samt klar samarbejde.

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 27US500-W.AEU
EAN: 8806096167892
Varenr.: 3333616
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" LG 4K Ultra HD IPS (27US500-W) - hvid
1.999 kr
Til butik
Skærm 27" LG 4K Ultra HD IPS (27US500-W) - hvid billede

Produktinformation

Fordele ved 27" 4K skærm til hjemmetFå et skarpt og detaljeret billede med 4K Ultra HD opløsning på 27 tommer. LG 27US500-W er ideel til hjemmebrug, film og billedrig multitasking. IPS-panelet giver brede betragtningsvinkler på 178° og naturtro farver, mens den antireflekterende overflade mindsker genskin i daglig brug.Design og oplevelseDen slanke, næsten rammeløse front passer elegant ind på skrivebordet, og det hvide stativ fuldender et lyst, minimalistisk look. Skærmen understøtter HDR10 og dækker op til 90 % af DCI‑P3, så du får mere dynamik i lyse og mørke scener. Flicker Free-teknologi hjælper med en roligere visning ved lange sessioner.Tilslutninger og funktionerTo HDMI-porte og 1 DisplayPort 1.4 gør det nemt at forbinde pc, bærbar eller medieenheder. Der er også hovedtelefonudgang. Skærmen kan vippes for den rette vinkel og monteres på væg eller arm via VESA 100 × 100 mm.Skærmstørrelse: 68,6 cm (27")Opløsning: 3.840 × 2.160 (16:9)Panel: IPS, flad, LCDLysstyrke: 300 cd/m²Kontrastforhold: 1.000:1Farver: 1,07 mia.Responstid: 5 msMaks. opdateringshastighed: 60 HzHDR: HDR10, understøttetFarverum: DCI‑P3 90 %Synsvinkel: 178°/178°Antirefleks: JaTilslutninger: 2 × HDMI, 1 × DisplayPort 1.4, hovedtelefonudgangErgonomi: Vip -5° til 15°, VESA 100 × 100 mmMål uden fod: B 61,35 × H 36,35 × D 4,54 cmMål med fod: B 61,35 × H 45,47 × D 21,49 cmVægt med fod: 5,5 kgStrøm: 100–240 V, ekstern strømforsyningEnergiklasse (SDR/HDR): F / GForbrug: 26 kWh (SDR) / 34 kWh (HDR) pr. 1.000 t, standby 0,5 W, slukket 0,3 WIndhold: Fod, strømforsyning, HDMI-kabel, quick start-guide...

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skærme
Vægt: 10.02g
EAN: 8806096167892
Varenr.: 1916372
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" LG 4K Ultra HD IPS (27US500-W) - hvid
2.019 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
LG UltraFine 27US500-W 27 IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz
2.229 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraFine 27US500-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraFine 27US500-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.530 kr1.530 krKøb
2Proshop DK1.590 kr1.590 krKøb
3Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
4Vivas DK2.019 kr2.188 krKøb
5Ultrashop2.229 kr2.229 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LG UltraFine 27US500-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz

PriceData har fulgt prisen på LG UltraFine 27US500-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.318 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 1.573 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.453 kr.

Den nuværende pris på 1.530 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for LG UltraFine 27US500-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for LG UltraFine 27US500-W 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.530 kr23 kr (2%)
23. maj 20261.507 kr23 kr (2%)
14. maj 20261.530 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.529 kr8 kr (1%)
12. maj 20261.521 kr73 kr (5%)
11. maj 20261.448 kr32 kr (2%)
6. maj 20261.480 kr33 kr (2%)
5. maj 20261.447 kr17 kr (1%)
4. maj 20261.464 kr16 kr (1%)
28. apr. 20261.480 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret