Gå til hovedindhold

LG 27BN55UP-B 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz

LGComputerskærmeEAN: 8806091983473
Pris fra 1.577 krtil 2.289 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 712 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.555 kr 21. apr.

Sammenlign priser på LG 27BN55UP-B 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1577 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LG 27BN55UP-B 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz
1.577 kr
Til butik
LG 27BN55UP-B 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz billede

Produktinformation

LG 27BN55UP-B - LED-skærm - 27" - 3840 x 2160 4K @ 60 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 5 ms - HDMI, DisplayPort - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 27BN55UP-B.AEU
EAN: 8806091983473
Varenr.: 1001083957
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" LG 27BN55UP-B - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS
1.647 kr
Til butik
27" LG 27BN55UP-B - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

LG 27BN55UP-B monitor tilbyder alsidig ydeevne til arbejde og fritid med en IPS-panel for brede betragtningsvinkler og nøjagtige farver. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: AMD FreeSync; HDR10; 6-akse farvekontrol; Flicker Safe; Reader Mode; Smart Energy Saving Ergonomiske justeringer, bred farvedækning og HDR-støtte reducerer øjenbelastning og sikrer præcise, levende billeder til multimediearbejde og indholdsskabelse.

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 27BN55UP-B
EAN: 8806091983473
Varenr.: 3157184
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" LG 4K Ultra HD IPS (27BN55UP-B) - sort
2.199 kr
Til butik
Skærm 27" LG 4K Ultra HD IPS (27BN55UP-B) - sort billede

Produktinformation

Fordele ved 27" 4K skærm til arbejde og hjemmekontorFå skarpere detaljer og mere plads til dine opgaver med 4K Ultra HD opløsning på 27". LG 27BN55UP-B er skabt til business-brug med en IPS-paneltype, bred betragtningsvinkel på 178° og antirefleks overflade, så farver og kontrast står klart fra næsten alle vinkler. HDR10-understøttelse giver ekstra dynamik i billeder og video.Komfort og fleksibilitet i hverdagenDen justerbare fod giver højdejustering op til 13 cm, vip fra -5° til 35° og drejning op til 335°, så du nemt finder en ergonomisk arbejdsstilling. Tilslut hurtigt via 2x HDMI eller DisplayPort 1.4 og tilknyt headset gennem 3,5 mm udgangen. Skærmen er flad, mat og i diskret sort design, som passer ind på ethvert skrivebord.Skærmstørrelse: 68,6 cm (27")Opløsning: 3.840 × 2.160 (4K Ultra HD)Panel: IPS, flad, antirefleks, hårdhed 3HLysstyrke: 300 cd/m²Kontrast (typisk): 1.000:1Responstid: 5 msFarver: 16,7 mio.HDR: HDR10 understøttetBetragtningsvinkler: 178°/178°Tilslutninger: 2× HDMI, 1× DisplayPort 1.4, hovedtelefonudgang 3,5 mm, HDCP 2.2Ergonomi: Højdejustering 13 cm, vip -5° til 35°, drej 0–335°Strøm: Ekstern strømforsyning, 100–240 V, 50/60 HzForbrug (maks.): 36 W; Standby: 0,5 W; Slukket: 0,3 WMål med fod: B 62,26 × H 40,21 × D 24,0 cmMål uden fod: B 62,26 × H 37,1 × D 4,58 cmVægt: 6,0 kg (med fod); 4,4 kg (uden fod)Medfølger: Fod, DisplayPort-kabel 1,8 m, strømkabel...

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skærme
Vægt: 16.08g
EAN: 8806091983473
Varenr.: 1910733
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" LG 4K Ultra HD IPS (27BN55UP-B) - sort
2.219 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
LG 27BN55UP-B 27 IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz
2.289 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG 27BN55UP-B 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG 27BN55UP-B 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.577 kr1.577 krKøb
2Proshop DK1.647 kr1.647 krKøb
3Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
4Vivas DK2.219 kr2.408 krKøb
5Ultrashop2.289 kr2.289 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LG 27BN55UP-B 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz

PriceData har fulgt prisen på LG 27BN55UP-B 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.538 kr (registreret d. 12. februar 2026), højeste er 2.489 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.645 kr.

Den nuværende pris på 1.577 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for LG 27BN55UP-B 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for LG 27BN55UP-B 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.577 kr2 kr (0%)
25. apr. 20261.575 kr12 kr (1%)
22. apr. 20261.587 kr32 kr (2%)
21. apr. 20261.555 kr8 kr (1%)
20. apr. 20261.563 kr24 kr (2%)
16. apr. 20261.587 kr26 kr (2%)
14. apr. 20261.561 kr18 kr (1%)
13. apr. 20261.579 kr18 kr (1%)
31. mar. 20261.597 kr92 kr (5%)
28. mar. 20261.689 kr17 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret