Gå til hovedindhold

AOC U27B3AF 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz

AOCComputerskærmeEAN: 4038986181501
Pris fra 1.217 krtil 1.849 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 632 kr (34% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på AOC U27B3AF 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1217 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AOC U27B3AF 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz
1.217 kr
Til butik
AOC U27B3AF 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz billede

Produktinformation

AOC U27B3AF - LED-skærm - 27" - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 60 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Artikel nr.: U27B3AF
EAN: 4038986181501
Varenr.: 1002293100
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" AOC U27B3AF - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS
1.248 kr
Til butik
27" AOC U27B3AF - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

AOC U27B3AF monitor leverer skarp UHD-klarhed til produktivitet og hverdagsunderholdning, med et IPS-panel for ensartede farver og brede betragtningsvinkler. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringshastighed: 60Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: Adaptive Sync; HDR10; Højdejusterbart stativ; Indbyggede højttalere Komfortfokuseret ergonomi og jævne synkroniserede billeder hjælper dig med at arbejde længere og få renere bevægelse på tværs af blandet indhold.

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: U27B3AF
EAN: 4038986181501
Varenr.: 3435090
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" AOC U27B3AF 4K IPS 60 Hz HDMI/DP
-13%1.399 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 27" AOC U27B3AF 4K IPS 60 Hz HDMI/DP billede

Produktinformation

AOC U27B3AF - LED-skærm - 27" - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 60 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sortØg din produktivitet til det yderste med AOC U27B3AF. Denne 27" UHD-skærm har en jævn opdateringshastighed på 60 Hz og et slankt tresidet rammeløst design, der sikrer en behagelig seeroplevelse. Sig farvel til anstrengt nakke med det højdejusterbare stativ, der giver ergonomiske funktioner til din kropsholdning. Desuden kan du nyde fremragende billeder takket være Adaptive Sync-teknologi, og fantastisk klar grafik med HDR10-understøttelse vil forbedre din visuelle ydeevne. Med den indbyggede 2-watts højttaler kan du få en bedre lydoplevelse.GenereltBacklight-teknologi: WLEDDiagonal størrelse: 27"Dimensioner (B x D x H): 61.4 cm x 22.98 cm x 51.79 cm - med stander (højeste position)Egenskaber: 3-sidet rammeløsUltra-Flexible Height Adjustment System (HAS)Adaptive-Sync teknologiLow Blue Light-teknologiFlicker Free-teknologiEnergiklasse: Klasse FEnergiklasse (HDR): Klasse GFarve: SortFarve support: 1,07 milliarder farer (8-bit + FRC)Farvespektrum: 128.7% sRGB (CIE 1931)125.1% sRGB (CIE 1976)94.9% sRGB (CIE 1931)99.6% Adobe RGB (CIE 1976)95.4% Adobe RGB (CIE 1931)107.2% Adobe RGB (CIE 1976)91.1% NTSC (CIE 1931)109% NTSC (CIE 1976)128.7% BT.709 (CIE 1931)125.1% BT 709 (CIE 1976Formatforhold: 16:9HDR-format: HDR10Kontrastforhold: 1000:1 / 20000000:1 (dynamisk)Lodret synsvinkel:

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skærme
Vægt: 9g
EAN: 4038986181501
Varenr.: 1853318
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" AOC U27B3AF 4K IPS 60 Hz HDMI/DP
-12%1.419 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AOC U27B3AF 27 IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz
1.849 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC U27B3AF 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC U27B3AF 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.217 kr1.217 krKøb
2Proshop DK1.248 kr1.248 krKøb
3Boligcenter DK1.399 kr1.399 krKøb
4Vivas DK1.419 kr1.488 krKøb
5Ultrashop1.849 kr1.849 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AOC U27B3AF 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz

PriceData har fulgt prisen på AOC U27B3AF 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.217 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.471 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.364 kr.

Den nuværende pris på 1.217 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 88 prisændringer for AOC U27B3AF 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 88 prisændringer for AOC U27B3AF 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.217 kr117 kr (9%)
22. maj 20261.334 kr56 kr (4%)
20. maj 20261.278 kr32 kr (2%)
19. maj 20261.310 kr24 kr (2%)
18. maj 20261.334 kr17 kr (1%)
17. maj 20261.317 kr25 kr (2%)
16. maj 20261.292 kr32 kr (2%)
15. maj 20261.324 kr40 kr (3%)
14. maj 20261.364 kr97 kr (7%)
13. maj 20261.461 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret