Gå til hovedindhold

AOC U27B3A 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz

AOCComputerskærmeEAN: 4038986181495
Pris fra 1.528 krtil 1.759 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 231 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.210 kr 23. apr.

Sammenlign priser på AOC U27B3A 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1528 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AOC U27B3A 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz
1.528 kr
Til butik
AOC U27B3A 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz billede

Produktinformation

AOC U27B3A - LED-skærm - 27" - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 60 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Artikel nr.: U27B3A
EAN: 4038986181495
Varenr.: 1002293099
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" AOC U27B3A - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS
1.536 kr
Til butik
27" AOC U27B3A - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

AOC U27B3A monitor leverer skarp UHD-klarhed til daglig produktivitet, streaming og generelt kontorarbejde, med et IPS-panel for ensartede farver og betragtningsvinkler. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringshastighed: 60Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: AMD Adaptive-Sync; HDR10; Lavt blåt lys Klar detaljegengivelse, jævn Adaptive Sync-ydeevne og øjenkomfortfunktioner gør den velegnet til lange arbejdsdage og skarp multimedievisning.

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: U27B3A
EAN: 4038986181495
Varenr.: 3435107
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
4K skærm AOC U27B3A 27" IPS 60 Hz med HDMI/DisplayPort
-6%1.699 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
4K skærm AOC U27B3A 27" IPS 60 Hz med HDMI/DisplayPort billede

Produktinformation

AOC U27B3A - LED-skærm - 27" - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 60 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sortØg din produktivitet til det yderste med AOC U27B3A. Denne 27" UHD-skærm har en jævn opdateringshastighed på 60 Hz og et slankt tresidet rammeløst design, der sikrer en behagelig seeroplevelse. Sig farvel til anstrengte øjne med funktionen til lavt blåt lys, der giver rigelig beskyttelse af dine øjne. Desuden kan du nyde tårefri billeder takket være Adaptive Sync-teknologi og føle dig selv i fantastisk klar grafik med HDR10-understøttelse. Med den indbyggede 2-watts højttaler kan du få en bedre lydoplevelse.Oplev spillet på sit bedste med HDR10HDR10 er her for at forbedre billedkvaliteten endnu mere ved at forbedre synkroniseringen mellem din GPU eller konsol og monitoren. Dette skaber en mere realistisk, indlevende og glat spiloplevelse: Du vil føle dig som om du træder ind i spillet, billede for billede.Adaptive syncAdaptive Sync justerer skærmens vertikale opdateringshastighed med den billedhastighed, der leveres af din GPU, hvilket gør dit gameplay og din casual spilleoplevelse endnu mere perfekt ved at eliminere hakken, screen tearing og vibrationer. Denne funktion er også nyttig og giver en bedre visning, når du ser videoer og andre visuelle medier.Low Blue LightAOC Lowblue Light beskytter dine øjne mod skadeligt blåt lys som, i lange sessioner, har vist sig at belaste øjnene og forårsage hovedpine og søvnforstyrrelser. Vores Lowblue Light-funktion reducerer de skadelige bølgelængder som udledes, uden at gå på kompromis med farvesammensætningen, og dermed kan der spilles uden bekymringer for øjenskader.Indbyggede højttalereMed indbyggede højttalere kan du nemt holde kontakten med familien, vennerne og kollegaerne. Film, musik, spil m.m. afspilles med kvalitetslyd uden besværet med at skulle tilslutte eksterne højttalere.Ra...

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skærme
Vægt: 6.32g
EAN: 4038986181495
Varenr.: 1811994
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
4K skærm AOC U27B3A 27" IPS 60 Hz med HDMI/DisplayPort
-5%1.719 kr
Før 1.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AOC U27B3A 27 IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz
1.759 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC U27B3A 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC U27B3A 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.528 kr1.528 krKøb
2Proshop DK1.536 kr1.536 krKøb
3Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
4Vivas DK1.719 kr1.788 krKøb
5Ultrashop1.759 kr1.759 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AOC U27B3A 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz

PriceData har fulgt prisen på AOC U27B3A 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz i 166 dage. Laveste pris i perioden er 1.210 kr (registreret d. 23. april 2026), højeste er 1.588 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.385 kr.

Den nuværende pris på 1.528 kr er 10% over normalprisen. Prisen er steget 16% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for AOC U27B3A 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for AOC U27B3A 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.528 kr8 kr (1%)
29. maj 20261.536 kr52 kr (3%)
28. maj 20261.588 kr60 kr (4%)
23. maj 20261.528 kr8 kr (1%)
22. maj 20261.536 kr30 kr (2%)
20. maj 20261.566 kr132 kr (9%)
19. maj 20261.434 kr13 kr (1%)
15. maj 20261.421 kr2 kr (0%)
14. maj 20261.419 kr38 kr (3%)
13. maj 20261.381 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret