Gå til hovedindhold

Gaming tastatur Lenovo Legion K500 - mekanisk, RGB, fuld størrelse, USB (US QWERTY) - sort/grå

LenovoTastaturerEAN: 0193268293847
Pris fra 577 krtil 709 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 132 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 569 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Gaming tastatur Lenovo Legion K500 - mekanisk, RGB, fuld størrelse, USB (US QWERTY) - sort/grå og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 577 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lenovo Legion K500 Tastatur Mekanisk RGB/16,8 millioner farver Kabling USA
577 kr
Til butik
Lenovo Legion K500 Tastatur Mekanisk RGB/16,8 millioner farver Kabling USA billede

Produktinformation

Lenovo Legion K500 - Tastatur - bagbelyst - USB - USA - sort, jerngrå

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Artikel nr.: GY40T26478
EAN: 0193268293847
Varenr.: 995336545
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lenovo Legion K500 - Tastatur - Amerikansk engelsk - Grå
650 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming tastatur Lenovo Legion K500 - mekanisk, RGB, fuld størrelse, USB (US QWERTY) - sort/grå
-1%689 kr
Før 699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gaming tastatur Lenovo Legion K500 - mekanisk, RGB, fuld størrelse, USB (US QWERTY) - sort/grå billede

Produktinformation

Fordele ved gaming tastaturLenovo Legion K500 er et fuld størrelse, mekanisk gaming tastatur designet til præcis kontrol og solid ydeevne. De mekaniske kontakter leverer en skarp og responsiv skriveoplevelse, mens den justerbare RGB-belysning giver et flot setup til både spil og arbejde. Det lige tastaturlayout og det medfølgende håndledsstøtte gør lange sessioner mere behagelige.Skabt til spil og produktivitetMed 104 taster, numerisk tastatur og dedikerede multimedietaster er Legion K500 klar til alt fra MMO-raids til hverdagsopgaver. Den kablede USB-forbindelse sikrer stabil respons uden forsinkelse, og konstruktionen i sort/grå passer stilrent ind på skrivebordet.Formfaktor: Fuld størrelse (100 %) med numerisk tastaturTilkobling: USB, kablet (1,8 m)Tastekontakt: MekaniskBelysning: RGB LED i flere farverMultimedietaster: JaHåndledsstøtte: JaTastaturlayout: QWERTY, US EnglishAntal taster: 104Tasternes levetid: 50 millioner anslagWindows-taster: JaPegeredskab: NejMål (B × D × H): 44,3 × 21,83 × 3,4 cmVægt: 1,33 kgDriftstemperatur: 0 – 40 °CRelativ luftfugtighed under drift: 20 – 95 %Pakkens indhold: 1 stk....

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Kategori: Tastaturer
Vægt: 1.7g
EAN: 0193268293847
Varenr.: 1956066
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming tastatur Lenovo Legion K500 - mekanisk, RGB, fuld størrelse, USB (US QWERTY) - sort/grå
-1%709 kr
Før 719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gaming tastatur Lenovo Legion K500 - mekanisk, RGB, fuld størrelse, USB (US QWERTY) - sort/grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gaming tastatur Lenovo Legion K500 - mekanisk, RGB, fuld størrelse, USB (US QWERTY) - sort/grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK577 kr577 krKøb
2Proshop DK650 kr689 krKøb
3Boligcenter DK689 kr689 krKøb
4Vivas DK709 kr788 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gaming tastatur Lenovo Legion K500 - mekanisk, RGB, fuld størrelse, USB (US QWERTY) - sort/grå

PriceData har fulgt prisen på Gaming tastatur Lenovo Legion K500 - mekanisk, RGB, fuld størrelse, USB (US QWERTY) - sort/grå i 182 dage. Laveste pris i perioden er 569 kr (registreret d. 5. marts 2026), højeste er 1.329 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 760 kr.

Den nuværende pris på 577 kr er 24% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 38% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Gaming tastatur Lenovo Legion K500 - mekanisk, RGB, fuld størrelse, USB (US QWERTY) - sort/grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Gaming tastatur Lenovo Legion K500 - mekanisk, RGB, fuld størrelse, USB (US QWERTY) - sort/grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026577 kr2 kr (0%)
2. jun. 2026579 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026578 kr1 kr (0%)
31. maj 2026579 kr120 kr (17%)
30. maj 2026699 kr249 kr (26%)
28. maj 2026948 kr126 kr (12%)
27. maj 20261.074 kr304 kr (39%)
23. maj 2026770 kr559 kr (42%)
12. maj 20261.329 kr156 kr (13%)
9. maj 20261.173 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret