Gå til hovedindhold

Logitech G G915 X - Tastatur - gaming, LIGHTSPEED - TKL - bagbelyst - trådløs - USB-C, Bluetooth, 2.4 GHz - sort

LogitechTastaturerEAN: 5099206121713
Pris fra 1.099 krtil 1.714 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 615 kr (36% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Logitech G G915 X - Tastatur - gaming, LIGHTSPEED - TKL - bagbelyst - trådløs - USB-C, Bluetooth, 2.4 GHz - sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1099 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech G915 X LIGHTSPEED TKL - Clicky - 80 % (TKL) - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort
-16%1.099 kr
Før 1.305 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Logitech G915 X LIGHTSPEED TKL - Clicky - 80 % (TKL) - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort billede

Produktinformation

Premium gaming tastatur med RGB, størrelse: TKL-type, PC forbindelse: USB-A, aftageligt tastaturkabel: USB-C, trådløs teknologi: LIGHTSPEED 2.4 GHz / Bluetooth, genopladelig, batterilevetid: op til 1000 timer, polling rate: 1000 hz, Double-shot PBT keycaps, mekanisk Logitech Low Profile GL Linear Clicky switche, programmerbar macro knapper, medie knapper, volume hjul, n-key rollover, kompatibilitet: Windows / MacOS / Android, layout: Nordisk (Dansk - Svensk - Norsk - Finsk) QWERTY, Software: Logitech G Hub, farve: sort / grå. - G915 X LIGHTSPEED TKL er et lavprofil trådløst gamingtastatur, der tilbyder de nyeste innovationer inden for spilteknologi med omhyggeligt udformet design og udvalgte materialer. Tri-mode-forbindelse giver førsteklasses 2,4 GHz LIGHTSPEED trådløs forbindelse, Bluetooth og kablet datatilstand. Indstil op til 15 funktioner pr. tast med KEYCONTROL. De omhyggeligt designede lavprofil GL-switches giver øget APM for endnu højere hastighed.

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Tastatur
Artikel nr.: 920-012756
EAN: 5099206121713
Varenr.: 3300616
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech G G915 X - Tastatur - gaming, LIGHTSPEED - TKL - bagbelyst - trådløs - USB-C, Bluetooth, 2.4 GHz - sort
1.300 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Logitech G915 X Lightspeed Tkl Clicky Kablet Og Trådløs Logitech Gl Clicky Nordisk
1.699 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Logitech G G915 X Tastatur Mekanisk LIGHTSYNC Trådløs Kablet
1.714 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G G915 X - Tastatur - gaming, LIGHTSPEED - TKL - bagbelyst - trådløs - USB-C, Bluetooth, 2.4 GHz - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G G915 X - Tastatur - gaming, LIGHTSPEED - TKL - bagbelyst - trådløs - USB-C, Bluetooth, 2.4 GHz - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.099 kr1.099 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.300 kr1.300 krKøb
3Dustin DK1.699 kr1.785,25 krKøb
4CompuMail DK1.714 kr1.714 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Logitech G G915 X - Tastatur - gaming, LIGHTSPEED - TKL - bagbelyst - trådløs - USB-C, Bluetooth, 2.4 GHz - sort

PriceData har fulgt prisen på Logitech G G915 X - Tastatur - gaming, LIGHTSPEED - TKL - bagbelyst - trådløs - USB-C, Bluetooth, 2.4 GHz - sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.099 kr (registreret d. 21. maj 2026), højeste er 1.575 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.436 kr.

Den nuværende pris på 1.099 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Logitech G G915 X - Tastatur - gaming, LIGHTSPEED - TKL - bagbelyst - trådløs - USB-C, Bluetooth, 2.4 GHz - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Logitech G G915 X - Tastatur - gaming, LIGHTSPEED - TKL - bagbelyst - trådløs - USB-C, Bluetooth, 2.4 GHz - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 20261.099 kr202 kr (16%)
8. maj 20261.301 kr1 kr (0%)
3. maj 20261.300 kr1 kr (0%)
30. apr. 20261.301 kr4 kr (0%)
26. apr. 20261.305 kr6 kr (0%)
17. apr. 20261.311 kr98 kr (7%)
16. apr. 20261.409 kr49 kr (4%)
14. apr. 20261.360 kr49 kr (4%)
11. apr. 20261.311 kr98 kr (7%)
10. apr. 20261.409 kr49 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret