Gå til hovedindhold

LED-hængelampe Asteria Mini, petrol/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

UmageLamperEAN: 5710302022093
Pris fra 1.424 krtil 1.899 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 475 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.387 kr 4. maj

Sammenlign priser på LED-hængelampe Asteria Mini, petrol/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1424 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria mini pendel, petrol blå/messing
-25%1.424 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria mini pendel, petrol blå/messing billede

Produktinformation

Umage Asteria mini pendel, petrol blå med top i messing - designet af Søren Ravn Christensen Asteria mini pendlen i petroleumsblå udsender et blødt lys fra den integrerede LED-lyskilde. Den populære lampe har et minimalistisk design med et enkelt og tidlø...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
EAN: 5710302022093
Varenr.: 2209
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LED-hængelampe Asteria Mini, petrol/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde
-20%1.519 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LED-hængelampe Asteria Mini, petrol/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Asteria Mini pendellampe i petrolblå er en enkel, minimalistisk og smuk lampe, der er designet med fremtiden for øje. En lampe, der passer perfekt over spisebordet, stuebordet eller køkkenøen. Her ser du Asteria i en smuk hvid perlemorsfarve. Der er mange muligheder med Asteria, som fås i mange forskellige smukke farver. Mærket UMAGE har endnu en gang formået at designe en smuk lampe med stor kærlighed til design, teknik og håndværk. OBS! Asteria pendellampen har en driver, der er monteret i den tilhørende baldakin. Det er derfor ikke muligt at hænge pendellampen op uden baldakin – for eksempel i forbindelse med en strømskinne. Hvis du har spørgsmål, er du velkommen til at kontakte vores kundeservice. OBS: Alle Asteria pendellamper undtagen Micro og Mini er dæmpbare.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Pendler
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2209
EAN: 5710302022093
Varenr.: 9521254
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Asteria Mini Pendel Blå - Umage
-20%1.519,2 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Mini Pendel Blå - Umage billede

Produktinformation

Asteria Mini Pendel er en pendel, som Søren Ravn Christensen har designet, og Umage er producenten bag. Han har designet den med et elegant og enkelt design. Det er et design, som får den til at passe godt ind i alle rum i hjemmet. Pendlen har en smal led...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Alt umage (-eos)
Farve: Blå
EAN: 5710302022093
Varenr.: 2209
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Asteria Pendel Mini - Petrol Blue / Brass - Ø: 31 cm - Umage
-10%1.664 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Trenddo
TrustScore 0 ud af 50,0
Asteria Pendel Mini - Petrol Blue / Brass - Ø: 31 cm - Umage
-10%1.664 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Asteria pendel, blå, Ø31 cm
1.899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LED-hængelampe Asteria Mini, petrol/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LED-hængelampe Asteria Mini, petrol/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk1.424 kr1.424 krKøb
2Lampemesteren DK1.519 kr1.519 krKøb
3Luxlight.dk1.519,2 kr1.519,2 krKøb
4Tendensshop1.664 kr1.664 krKøb
5Trenddo1.664 kr1.664 krKøb
6LampeGuru.dk1.899 kr1.899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LED-hængelampe Asteria Mini, petrol/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på LED-hængelampe Asteria Mini, petrol/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.317 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 1.424,25 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.379 kr.

Den nuværende pris på 1.424 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for LED-hængelampe Asteria Mini, petrol/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for LED-hængelampe Asteria Mini, petrol/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 20261.424 kr
16. maj 20261.424,25 kr
5. maj 20261.424 kr37 kr (3%)
4. maj 20261.387 kr37 kr (3%)
29. mar. 20261.424 kr89 kr (7%)
12. feb. 20261.335 kr45 kr (3%)
1. feb. 20261.380 kr6 kr (0%)
25. jan. 20261.386 kr13 kr (1%)
10. jan. 20261.399 kr13 kr (1%)
7. jan. 20261.386 kr69 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret