Gå til hovedindhold

Asteria Mini LED-hængelampe safranfarvet/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

UmageLamperEAN: 5710302022116
Pris fra 1.424 krtil 1.899 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 475 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.161 kr 30. mar.

Sammenlign priser på Asteria Mini LED-hængelampe safranfarvet/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1424 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria mini pendel, saffron gul/messing
-25%1.424 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria mini pendel, saffron gul/messing billede

Produktinformation

Umage Asteria mini pendel, saffron gul med top i messing - designet af Søren Ravn Christensen Asteria mini pendlen i safrangul udsender et blødt lys fra den integrerede LED-lyskilde. Den populære lampe har et minimalistisk design med et enkelt og tidløst...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
EAN: 5710302022116
Varenr.: 2211
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Asteria Mini LED-hængelampe safranfarvet/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde
-20%1.519 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Mini LED-hængelampe safranfarvet/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Asteria Mini pendellampe safran gul er en enkel, minimalistisk og smuk lampe, der er designet til fremtiden. En lampe, der passer perfekt over spisebordet, stuebordet eller køkkenøen. Her ser du Asteria i en smuk hvid perlemorsfarve. Der er mange muligheder med Asteria, som fås i mange forskellige smukke farver. Mærket UMAGE har endnu en gang formået at designe en smuk lampe med stor kærlighed til design, teknik og håndværk. OBS! Asteria pendellampen har en driver, der er monteret i den tilhørende baldakin. Det er derfor ikke muligt at hænge pendellampen op uden baldakin – for eksempel i forbindelse med en strømskinne. Hvis du har spørgsmål, er du velkommen til at kontakte vores kundeservice. OBS: Alle Asteria pendellamper undtagen Micro og Mini er dæmpbare.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Pendler
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2211
EAN: 5710302022116
Varenr.: 9521256
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Asteria Mini Pendel Gul - Umage
-20%1.519,2 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Mini Pendel Gul - Umage billede

Produktinformation

Søren Ravn Christensen er designeren bag Asteria Mini Pendel, og den er blevet produceret af Umage. Han har designet en slank og minimalistisk pendel. Og da den er designet i en mini størrelse, så vil den være god at bruge oppe over et mindre spisebord, s...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Alt umage (-eos)
Farve: Gul
EAN: 5710302022116
Varenr.: 2211
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Asteria Pendel Mini - Saffron Yellow / Brass - Ø: 31 cm - Umage
-10%1.664 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Trenddo
TrustScore 0 ud af 50,0
Asteria Pendel Mini - Saffron Yellow / Brass - Ø: 31 cm - Umage
-10%1.664 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Asteria pendel, gul, Ø31 cm
1.899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Mini LED-hængelampe safranfarvet/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Mini LED-hængelampe safranfarvet/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk1.424 kr1.424 krKøb
2Lampemesteren DK1.519 kr1.519 krKøb
3Luxlight.dk1.519,2 kr1.519,2 krKøb
4Tendensshop1.664 kr1.664 krKøb
5Trenddo1.664 kr1.664 krKøb
6LampeGuru.dk1.899 kr1.899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asteria Mini LED-hængelampe safranfarvet/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Asteria Mini LED-hængelampe safranfarvet/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.161 kr (registreret d. 30. marts 2026), højeste er 1.424,25 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.326 kr.

Den nuværende pris på 1.424 kr er 7% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Asteria Mini LED-hængelampe safranfarvet/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Asteria Mini LED-hængelampe safranfarvet/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 20261.424 kr
16. maj 20261.424,25 kr
5. maj 20261.424 kr185 kr (15%)
1. maj 20261.239 kr94 kr (7%)
15. apr. 20261.333 kr172 kr (15%)
30. mar. 20261.161 kr168 kr (13%)
22. mar. 20261.329 kr2 kr (0%)
15. mar. 20261.331 kr92 kr (7%)
4. mar. 20261.239 kr18 kr (1%)
1. mar. 20261.257 kr37 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret