Gå til hovedindhold

LED-hængelampe Asteria Mini mørkegrøn/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

UmageLamperEAN: 5710302022086
Pris fra 1.424 krtil 1.899 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 475 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.387 kr 22. apr.

Sammenlign priser på LED-hængelampe Asteria Mini mørkegrøn/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1424 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria mini pendel, forest grøn/messing
-25%1.424 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria mini pendel, forest grøn/messing billede

Produktinformation

Umage Asteria mini pendel, forest grøn med top i messing - designet af Søren Ravn Christensen Asteria mini pendlen i skovgrøn udsender et blødt lys fra den integrerede LED-lyskilde. Den populære lampe har et minimalistisk design med et enkelt og tidløst u...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
EAN: 5710302022086
Varenr.: 2208
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LED-hængelampe Asteria Mini mørkegrøn/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde
-20%1.519 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LED-hængelampe Asteria Mini mørkegrøn/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Asteria Mini pendellampe Forest Green er en enkel, minimalistisk og smuk lampe, der er designet med fremtiden for øje. En lampe, der passer perfekt over spisebordet, stuebordet eller køkkenøen. Her ser du Asteria i en smuk hvid perlemorsfarve. Der er mange muligheder med Asteria, som fås i mange forskellige smukke farver. Mærket UMAGE har endnu en gang formået at designe en smuk lampe med stor kærlighed til design, teknik og håndværk. OBS! Asteria pendellampen har en driver, der er monteret i den tilhørende baldakin. Det er derfor ikke muligt at hænge pendellampen op uden baldakin – for eksempel i forbindelse med en strømskinne. Hvis du har spørgsmål, er du altid velkommen til at kontakte vores kundeservice. OBS: Alle Asteria pendellamper undtagen Micro og Mini er dæmpbare...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Pendler
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2208
EAN: 5710302022086
Varenr.: 9521253
Gå til SELTA
TrustScore 5 ud af 54,7
ASTERIA MINI PENDEL 2208 FOREST GREEN
1.519 kr
Til butik
ASTERIA MINI PENDEL 2208 FOREST GREEN billede

Produktinformation

#html-body [data-pb-style=VM4AIBJ]{justify-content:flex-start;display:flex;flex-direction:column;background-position:left top;background-size:cover;background-repeat:no-repeat;background-attachment:scroll}Asteria pendlen fra Umage er meget minimalistisk i...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Lamps
EAN: 5710302022086
Varenr.: 245867
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Asteria Mini Pendel Grøn - Umage
-20%1.519,2 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Asteria Pendel Mini - Forest Green / Brass - Ø: 31 cm - Umage
-10%1.664 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Trenddo
TrustScore 0 ud af 50,0
Asteria Pendel Mini - Forest Green / Brass - Ø: 31 cm - Umage
-10%1.664 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Asteria pendel, grøn, Ø31 cm
1.899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LED-hængelampe Asteria Mini mørkegrøn/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LED-hængelampe Asteria Mini mørkegrøn/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk1.424 kr1.424 krKøb
2Lampemesteren DK1.519 kr1.519 krKøb
3SELTA1.519 kr1.519 krKøb
4Luxlight.dk1.519,2 kr1.519,2 krKøb
5Tendensshop1.664 kr1.664 krKøb
6Trenddo1.664 kr1.664 krKøb
7LampeGuru.dk1.899 kr1.899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LED-hængelampe Asteria Mini mørkegrøn/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på LED-hængelampe Asteria Mini mørkegrøn/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.335 kr (registreret d. 12. februar 2026), højeste er 1.424 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.391 kr.

Den nuværende pris på 1.424 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for LED-hængelampe Asteria Mini mørkegrøn/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for LED-hængelampe Asteria Mini mørkegrøn/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20261.424 kr37 kr (3%)
22. apr. 20261.387 kr12 kr (1%)
20. apr. 20261.399 kr12 kr (1%)
19. apr. 20261.387 kr37 kr (3%)
29. mar. 20261.424 kr89 kr (7%)
12. feb. 20261.335 kr45 kr (3%)
1. feb. 20261.380 kr6 kr (0%)
25. jan. 20261.386 kr3 kr (0%)
21. jan. 20261.389 kr19 kr (1%)
20. jan. 20261.408 kr19 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret