Gå til hovedindhold

Asteria Mini LED-hængelampe rubinrød/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

UmageLamperEAN: 5710302022109
Pris fra 1.519 krtil 1.899 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 380 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.337 kr 20. apr.

Sammenlign priser på Asteria Mini LED-hængelampe rubinrød/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1519 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria mini pendel, ruby rød/messing
-20%1.519 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria mini pendel, ruby rød/messing billede

Produktinformation

Umage Asteria mini pendel, ruby rød med top i messing - designet af Søren Ravn Christensen Asteria mini pendlen i rubinrød udsender et blødt lys fra den integrerede LED-lyskilde. Den populære lampe har et minimalistisk design med et enkelt og tidløst udtr...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
EAN: 5710302022109
Varenr.: 2210
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Asteria Mini LED-hængelampe rubinrød/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde
-20%1.519 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Mini LED-hængelampe rubinrød/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Asteria Mini pendellampe i rubinrød er en enkel, minimalistisk og smuk lampe, der er designet med fremtiden for øje. En lampe, der passer perfekt over spisebordet, stuebordet eller køkkenøen. Her ser du Asteria i en smuk hvid perlemorfarve. Der er mange muligheder med Asteria, som fås i mange forskellige smukke farver. Mærket UMAGE har endnu en gang formået at designe en smuk lampe med stor kærlighed til design, teknik og håndværk. OBS! Asteria pendellampen har en driver, der er monteret i den tilhørende baldakin. Det er derfor ikke muligt at hænge pendellampen op uden baldakin – for eksempel i forbindelse med en strømskinne. Hvis du har spørgsmål, er du velkommen til at kontakte vores kundeservice. OBS: Alle Asteria pendellamper undtagen Micro og Mini er dæmpbare.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Pendler
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2210
EAN: 5710302022109
Varenr.: 9521255
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Asteria Mini Pendel Rød - Umage
-20%1.519,2 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Mini Pendel Rød - Umage billede

Produktinformation

Asteria Mini Pendel er blevet designet af Søren Ravn Christensen, og den er produceret hos Umage. Den er designet med et enkelt og samtidig elegant design, som gør den velegnet i ethvert rum i dit hjem. Der er en smal ledning, som understreger designets m...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Alt umage (-eos)
Farve: Rød
EAN: 5710302022109
Varenr.: 2210
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Asteria Pendel Mini - Ruby Red / Brass - Ø: 31 cm - Umage
-10%1.664 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Trenddo
TrustScore 0 ud af 50,0
Asteria Pendel Mini - Ruby Red / Brass - Ø: 31 cm - Umage
-10%1.664 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Asteria pendel, rød, Ø31 cm
1.899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Mini LED-hængelampe rubinrød/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Mini LED-hængelampe rubinrød/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk1.519 kr1.519 krKøb
2Lampemesteren DK1.519 kr1.519 krKøb
3Luxlight.dk1.519,2 kr1.519,2 krKøb
4Tendensshop1.664 kr1.664 krKøb
5Trenddo1.664 kr1.664 krKøb
6LampeGuru.dk1.899 kr1.899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asteria Mini LED-hængelampe rubinrød/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Asteria Mini LED-hængelampe rubinrød/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.335 kr (registreret d. 12. februar 2026), højeste er 1.519 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.391 kr.

Den nuværende pris på 1.519 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Asteria Mini LED-hængelampe rubinrød/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Asteria Mini LED-hængelampe rubinrød/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.519 kr95 kr (7%)
17. maj 20261.424 kr
16. maj 20261.424,25 kr
29. apr. 20261.424 kr87 kr (7%)
20. apr. 20261.337 kr87 kr (6%)
29. mar. 20261.424 kr89 kr (7%)
20. feb. 20261.335 kr51 kr (4%)
19. feb. 20261.386 kr6 kr (0%)
18. feb. 20261.380 kr45 kr (3%)
17. feb. 20261.335 kr45 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret