Gå til hovedindhold

Asteria Mini LED-hængelampe, rosé/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

UmageLamperEAN: 5710302024325
Pris fra 1.442 krtil 2.210 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 768 kr (35% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.161 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Asteria Mini LED-hængelampe, rosé/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1442 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria mini pendel, rose/messing
-24%1.442 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria mini pendel, rose/messing billede

Produktinformation

Umage Asteria mini pendel, nuance rose med top i messing - designet af Søren Ravn Christensen Asteria mini pendlen i rosa udsender et blødt lys fra den integrerede LED-lyskilde. Den populære lampe har et minimalistisk design med et enkelt og tidløst udtry...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
EAN: 5710302024325
Varenr.: 2432
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Asteria Mini LED-hængelampe, rosé/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde
-20%1.519 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Mini LED-hængelampe, rosé/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Asteria Mini pendel Rose er en enkel, minimalistisk og smuk lampe designet til fremtiden. Asteria fås som bordlampe, gulvlampe, loftslampe og pendellampe i to forskellige størrelser. Pendlen Asteria fås med ophæng i messing, sort eller stål. Lampen fås i forskellige moderne farver – i kombination med det enkle og tidløse design passer Asteria-serien ind i næsten enhver bolig. OBS! Asteria pendellampen har en driver, der er monteret i den tilhørende baldakin. Det er derfor ikke muligt at hænge pendellampen op uden baldakin – for eksempel i forbindelse med en strømskinne. Hvis du har spørgsmål, er du velkommen til at kontakte vores kundeservice. OBS: Alle Asteria pendellamper undtagen Micro og Mini er dæmpbare.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Pendler
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2432
EAN: 5710302024325
Varenr.: 9521930
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Asteria Mini Pendel Rosa - Umage
-20%1.519,2 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Mini Pendel Rosa - Umage billede

Produktinformation

Asteria Mini Pendel er en pendel, som Søren Ravn Christensen har designet, og den er blevet produceret hos Umage. Det er en slank og minimalistisk pendel, som med sin størrelse, vil egne sig godt over et mindre spisebord, stuebord eller lignende. Den er i...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Alt umage (-eos)
Farve: Pink / Lyserød
EAN: 5710302024325
Varenr.: 2432
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Asteria Pendel Mini - Nuance Rose / Brass - Ø: 31 cm - Umage
-10%1.664 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Trenddo
TrustScore 0 ud af 50,0
Asteria Pendel Mini - Nuance Rose / Brass - Ø: 31 cm - Umage
-10%1.664 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Asteria pendel, lys rød, Ø31 cm
1.899 kr
Til butik
Gå til Hulténs DK
TrustScore 4 ud af 53,7
Umage, Asteria Mini pendellampe Ø31 cm Nuance Rose
2.210 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Mini LED-hængelampe, rosé/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Mini LED-hængelampe, rosé/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk1.442 kr1.442 krKøb
2Lampemesteren DK1.519 kr1.519 krKøb
3Luxlight.dk1.519,2 kr1.519,2 krKøb
4Tendensshop1.664 kr1.664 krKøb
5Trenddo1.664 kr1.664 krKøb
6LampeGuru.dk1.899 kr1.899 krKøb
7Hulténs DK2.210 kr2.270 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asteria Mini LED-hængelampe, rosé/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Asteria Mini LED-hængelampe, rosé/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.161 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 1.442 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.328 kr.

Den nuværende pris på 1.442 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Asteria Mini LED-hængelampe, rosé/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Asteria Mini LED-hængelampe, rosé/messing, Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.442 kr18 kr (1%)
17. maj 20261.424 kr
16. maj 20261.424,25 kr
5. maj 20261.424 kr185 kr (15%)
1. maj 20261.239 kr55 kr (4%)
15. apr. 20261.294 kr133 kr (11%)
29. mar. 20261.161 kr133 kr (10%)
15. mar. 20261.294 kr55 kr (4%)
5. mar. 20261.239 kr18 kr (1%)
1. mar. 20261.257 kr37 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret