Gå til hovedindhold

Asteria Mini LED-hængelampe lysegrå/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

UmageLamperEAN: 5710302024301
Pris fra 1.479 krtil 1.899 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 420 kr (22% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.161 kr 27. apr.

Sammenlign priser på Asteria Mini LED-hængelampe lysegrå/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1479 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Asteria Mini LED-hængelampe lysegrå/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde
-20%1.479 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Mini LED-hængelampe lysegrå/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Asteria Mini pendel Mist er en enkel, minimalistisk og smuk lampe, der er designet med fremtiden for øje. Asteria fås som bordlampe, gulvlampe, loftslampe og pendellampe i to forskellige størrelser. Pendlen Asteria fås med ophæng i messing, sort eller stål. Lampen fås i forskellige moderne farver – i kombination med det enkle og tidløse design passer Asteria-serien ind i næsten enhver bolig. OBS! Asteria pendellampen har en driver, der er monteret i den tilhørende baldakin. Det er derfor ikke muligt at hænge pendellampen op uden baldakin – for eksempel i forbindelse med en strømskinne. Hvis du har spørgsmål, er du velkommen til at kontakte vores kundeservice. OBS: Alle Asteria pendellamper undtagen Micro og Mini er dæmpbare.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Pendler
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2430
EAN: 5710302024301
Varenr.: 9521928
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria mini pendel, mist grå/messing
-20%1.519 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria mini pendel, mist grå/messing billede

Produktinformation

Umage Asteria mini pendel, nuance mist med top i messing - designet af Søren Ravn Christensen Asteria mini pendlen i mist grå udsender et blødt lys fra den integrerede LED-lyskilde. Den populære lampe har et minimalistisk design med et enkelt og tidløst u...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
EAN: 5710302024301
Varenr.: 2430
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Asteria Mini Pendel Mist Grå - Umage
-20%1.519,2 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Mini Pendel Mist Grå - Umage billede

Produktinformation

Søren Ravn Christensen har designet Asteria Mini Pendel, og den er blevet produceret hos Umage. Det er en mini udgave, og derfor vil den være god at sætte op over et mindre spisebord, stuebord og lignende. Den er indbygget med en dæmpbar LED-pære, som giv...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Alt umage (-eos)
Farve: Grå
EAN: 5710302024301
Varenr.: 2430
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Asteria Pendel Mini - Nuance Mist / Brass - Ø: 31 cm - Umage
-10%1.664 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Trenddo
TrustScore 0 ud af 50,0
Asteria Pendel Mini - Nuance Mist / Brass - Ø: 31 cm - Umage
-10%1.664 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Asteria pendel, gråhvid, Ø31 cm
1.899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Mini LED-hængelampe lysegrå/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Mini LED-hængelampe lysegrå/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lampemesteren DK1.479 kr1.479 krKøb
2Lamper.dk1.519 kr1.519 krKøb
3Luxlight.dk1.519,2 kr1.519,2 krKøb
4Tendensshop1.664 kr1.664 krKøb
5Trenddo1.664 kr1.664 krKøb
6LampeGuru.dk1.899 kr1.899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asteria Mini LED-hængelampe lysegrå/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Asteria Mini LED-hængelampe lysegrå/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.154 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 1.479 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.320 kr.

Den nuværende pris på 1.479 kr er 12% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Asteria Mini LED-hængelampe lysegrå/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Asteria Mini LED-hængelampe lysegrå/messing Ø 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.479 kr55 kr (4%)
17. maj 20261.424 kr
16. maj 20261.424,25 kr
5. maj 20261.424 kr185 kr (15%)
1. maj 20261.239 kr17 kr (1%)
29. apr. 20261.256 kr95 kr (8%)
27. apr. 20261.161 kr95 kr (8%)
26. apr. 20261.256 kr95 kr (8%)
25. apr. 20261.161 kr168 kr (13%)
23. apr. 20261.329 kr168 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret